Bugun...
MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY:
Tarih: 25-02-2020 10:17:00 + -MHP KAYSERİ MİLLETVEKİLİ BAKİ ERSOY:

            “KAYSERİ İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

   MHP Kayseri Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Baki Ersoy, TBMM’deki çalışmalarının genel bir değerlendirmesini yaptı. Ersoy hızlı trenle ilgili “Bu sene ihale yapılacak. 3 sene içerisinde de bitecek” dedi. Önemli bir turizm merkezi olan Erciyes Dağı’nın tanıtım faaliyetlerin artırılmasına ihtiyaç duyulduğunu da dile getiren Ersoy “Ulaşımın ve konaklama imkânlarının geliştirilmesi gerekli. Mevcut durumdan daha fazla otel ve tesis inşa edilmeli ki hizmet daha kaliteli olabilsin” ifadelerini kullandı.
   Kayseri’nin ekonomik verimliliğini arttırmak adına çalışmalar yaptıklarını söyleyen Milletvekili Baki Ersoy, “Önemli bir konu var. Sık sık şahsımın da Meclis gündemine taşıdığı Kayseri ilimize verilen teşviklerin bir an önce gözden geçirilip iyileştirilmesinin, ekonomik verimlilik ile birlikte kentimize büyük katkılar sağlayacağı kanaatindeyim” diye konuştu.
     “Çiftçilerimiz bu memleketin mimarları, başımızın tacıdır” diyen Ersoy, vergi ve SGK borç yapılandırma isteklerinden bahsetti. Ersoy şunları söyledi:"Gerek çiftçilerimizin tarımsal destekler ve tarım kredi kooperatiflerinden beklentileri, gerek esnafımızın vergi borcu yapılandırılması ve SGK borcu yapılandırması, gelen taleplerin ağırlık merkezidir. Aslında işin özünde, çiftçilerimiz topraklarını bırakmak istememektedir. Üretime, üretmeye devam etmek, tabi bunu yaparken de ekonomik olarak kalkınmak en azından temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek öncelikli hedefleridir. Aslında bütün beklenti de buradan doğmaktadır. Bu arada belirtmek isterim ki; sağ olsunlar, gerek memleketimizdeki çiftçiler, gerek esnafımız ve ticaret erbabı hemşerilerimiz bizi de meclisteki bir kardeşleri olarak görüyorlar. Hal böyle iken, ne onları ne de kendimizi utandırmamak adına, var gücümüzle çiftçilerimiz ve esnaf kardeşlerimiz için elimizden geldiğince Gazi meclisimizde mücadele vermekteyiz. Ben bu konuda kendimi biraz daha şanslı görüyorum. Zira TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi olduğum için özellikle de bütçe görüşmeleri sırasında değerli bakan ve bürokratlarımızla epey mesai harcıyor, şehrimizin ve sektörlerimizin sıkıntılarını yüz yüze dile getirme fırsatı buluyorum."
   Vatandaşlardan ve bölgeden gelen talepler doğrultusunda şehirdeki sorunları tespit edip, ilgili makamlara soru önergesi ya da araştırma önergesi hazırlamak suretiyle takipçisi olduğunu söyleyen Ersoy, “Milletvekili olmanın sorumluluklarının farkında olarak görev sürem boyunca Kayseri’mize, vatandaşlarımıza, devletimize faydalı olabileceğimiz her adımı atmaya çalışıyorum. Bu düstur ve gaye ile Liderimizin emrinde ilk günden beri girilmedik ev, çalınmadık kapı bırakmayacağımıza söz vermiştik. Şimdi ise dönüp baktığımızda girilmedik gönül bırakmadığımızı görüyoruz. ” diye konuştu.
   MHP’li Baki Ersoy: "Hızlı trenle ilgili, TCDD Genel Müdürümüz Ali İhsan Uygun ile görüşmemizde projenin hazır olduğu, ihalesinin bu sene içerisinde yapılacağı ve 3 sene içerisinde yapımının tamamlanacağı bilgisini aldık. Bizce çok geç kalınmış bir proje fakat inşallah ısrar, takip ve çabalarımızla bizim dönemimize nasip olacak."
   “Erciyes gerek pist eğimi, gerek yağış miktarı, gerekse kar kalitesi bakımından Türkiye’nin en kullanışlı kayak pistlerinden biridir” diyen Baki Ersoy, turizmde çeşitlilik sağlanması gerektiğine dikkat çekti.Ersoy turizmle ilgili şunları söyledi: "Erciyes ile alakalı yapmamız gereken bir tanıtım faaliyetini başlatmaktır. Ayrıca Erciyes’in çevre ilçelerinde kayak turizmini destekleyecek başka turistik faaliyetler de geliştirilmelidir. Örnek veriyorum; Sultan Sazlığı Erciyes’e 70 kilometre uzaklıkta olup doğası gereği fotoğrafçılık turizmine oldukça elverişli bir bölgedir. Yine Yahyalı Kapuzbaşı takım şelaleleri ilimiz sınırları içerisinde mutlaka keşfedilmesi gereken bir diğer doğa harikası örneğidir. Ayrıca mevcut durumdan daha fazla tesis inşa edilmeli ki hizmet daha kaliteli olabilsin."
   Haber Merkezi

             
Bu haber 471 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR