Bugun...
MHP İL BAŞKANI BAKİ ERSOY;
Tarih: 08-01-2018 13:09:00 + -MHP İL BAŞKANI BAKİ ERSOY;

            "YEREL SEÇİMLERDE BEN BU TALAS'I ALIRIM"

   MHP İl Başkanı Baki Ersoy katıldığı bir televizyon programında yerel seçimlerde bir ses getirmek istediklerini belirterek, "Talas’ta daha çok faydalı olabileceğime ve burayı yüzde 100 alabileceğimiz kanaatindeyim" dedi. Genel seçimdeki ittifak için ise, "İttifak teklifini onlar getirecek" diye konuştu.
   MHP İl Başkanı Baki Ersoy, "Teşkilatlardan sorumlu ikinci başkan Serkan Başkan, İl Başkanlığını yapabilecek kapasitede bir ağabeyimiz. Benim şahsi fikrim Serkan Başkanın benden sonraki süreçte Serkan Başkan bu göreve Genel Başkanımızın ve Genel Merkezimizin oluru ile yakışır diyorum" ifadesinde bulundu.
   MHP İl Başkanı Ersoy, "Divan toplantısında şunu söyledim, ‘Benim burada ömür boyu İl Başkanlığı yapacak halim yok. Siyasette de hedefler vardır, benim de hedeflerim var. Bir yer de alacaksak ben Talas’a aday olacağım. Büyükşehir’i kazanamayacağımız için mi Büyükşehir’e aday değilim hayır. Ben Talas’ı yüzde 100 alacağımızı düşünüyorum. Maddi manevi her şeyimi ortaya koyacağım. Ben bu Talas’ı alırım" diyerek şu şekilde konuştu: "Büyükşehir’deki faydamdansa Talas’ta daha çok faydalı olabileceğimi ve burayı yüzde 100 alabileceğimiz kanaatindeyim. Yönetim Kurulu arkadaşlarımızın kanaati de bu şekilde. Baki Ersoy’u bir yere koyacaksanız eğer koyun Talas’a bu işi bitirelim. Ben bunu iddia ediyorum. Bitiremezsek Baki Ersoy kaybetmiş bir il başkanı oluyor. Bunu bizim il başkanlığı yapan büyüklerimizden hiç biri aday olmadı. 4 yıldır il başkanlığı yapıyorum ve başımıza gelmeyen iş kalmadı. Artısını söyleyeyim AKP tüm yerel seçimlerde oy kaybetmiştir. Recep Tayyip Erdoğan partisinin gücünü, önce yerel seçimde mi test eder yoksa genel seçimde mi? İster genel ister yerel seçim olsun biz her zaman hazırız. Ankara’da İstanbul’da yerel seçimlere girdiniz ve kaybettiniz diyelim.2018 yılı siyaseten çok önemli bir yıl olacak 2019 yılından önce. Türkiye’de çok şeylerin değişeceğine inanıyorum.”
   “Bizim için Kayseri ve Türkiye açısından bu iş fark etmez. İttifak olur veya olmaz seçime gireriz” diyen Ersoy; “Ancak ittifaka ihtiyacı olan, örnek veriyorum MHP’nin yüzde 15’ine ihtiyacı olan, yüzde 13’üne ihtiyacı olan birisi varsa bu Recep Tayyip Erdoğan ve AKP’dir. Onun için bu teklifi onlar getirecekler. MHP’nin hiçbir sorunu yok. Muhtemelen başkan adayı Recep Tayyip Erdoğan olacak gibi görünüyor. 50+1’i almak için mutlaka bir ittifak ortaya koyacak."
   İHA

 
Bu haber 237 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR