Bugun...
MHP ADAYI ERSOY’DAN AKP'NİN LİSTESİNE ELEŞTİRİ
Tarih: 23-05-2018 11:41:00 Güncelleme: 23-05-2018 11:58:00 + -MHP ADAYI ERSOY’DAN AKP'NİN LİSTESİNE ELEŞTİRİ

            “LİSTE ‘KES, KOPYALA VE YAPIŞTIR’DAN İBARET”

   *** Milliyetçi Hareket Partisi 2.sıra Milletvekili adayı Baki Ersoy, TV 1 ekranlarında yayınlanan ve Doğan Havur’un hazırlayıp sunduğu Seçim 2018 programında Ak Parti Kayseri İl Teşkilatının aday listesini eleştirdi. Ersoy açıklanan listenin ‘Kes, kopyala ve yapıştır’ mantığıyla hazırlanmış olabileceğini söyledi.
   *** Ersoy ayrıca, AK Parti İl Başkanlığından istifa ederek milletvekili aday adayı olan Hüseyin Cahit Özden’in liste dışı kalmasına da "Sayın Özden çizik yiyen isimler arasında yer aldı” dedi. Ersoy, İyi Parti'den liste dışı kalan Yusuf Halaçoğlu’na da göndermede bulundu.
   TV 1 ekranında Seçim 2018 programının konuğu MHP Milletvekili adayları İsmail Özdemir, Baki Ersoy ve Serap Şule Kalın oldu. Adaylar, canlı yayında partilerin açıkladığı listeleri değerlendirildi, seçilmeleri halinde yapacakları çalışmaları anlattı. Konuşmasına siyasi partilere başarılar dileyerek başlayan MHP 2. sıra Milletvekili adayı Baki Ersoy, “Bence bizim için çok avantajlı bir liste diğer partilerin listeleri. Kayseri ölçeğinde söylüyorum bunu. Kayseri’nin yapısını bildiğim için söylüyorum. Bizim diğer partilerle bir işimiz yok ama biz çalışmalarımızı yapacağız. Biz vatandaşa neler yapacağımızla alakalı bilgiler verip, onlara dokunup, bir şekilde başarılı olmaya çalışacağız. Güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi’ni nasıl Kayseri’de temsil ederiz noktasına bakacağız. Ancak şunu net ifade etmek istiyorum ki. Özellikle biz Cumhur ittifakında Kayseri’de çok başarılı olmak istiyoruz. Bunun için de çalışıyoruz, çabalıyoruz. Her gittiğimiz yerde hem cumhur ittifakına destek istiyoruz. Hem de güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi için destek istiyoruz. Her gittiğimiz yerde bütün arkadaşlarımızla birlikte söylemlerimiz bu yönde gerçekleşiyor. Sadece biz gittiğimiz yerlerde sahaya erken indiğimiz için siz de takip ediyorsunuz onun için söylüyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy verin demiyoruz. Cumhur ittifakını destekliyoruz,  destekleyelim diyoruz. Hep beraber bizimle birlikte olun diyoruz. Bunun yanında da Milliyetçi Hareket Partisi’ne oy istiyoruz diyoruz. Yani bu ayrım olduğu için bunu rahatça söyleyebiliyorum. Ama ben listeleri dün inceledim. Gördüğüm şu; toplumda da vatandaşın söylediği şu; artık yeter diyorlar. Yeter dedikleri nokta da şu, aynı isimlerden sıkılmış vatandaş ve Kayseri’ye hizmet noktasında sıkıntılarını bize dile getiriyorlar. Eğer siz de giderseniz Ankara’ya böyle yapacaksanız bir anlamı yok diyorlar. Bunun karşılığı şu dur. Demek ki biz onlar gibi yapmamalıyız ya da onların yaptığı neyse vatandaşın tepkisine neden olan durum onu bir tespit etmemiz gerekiyor” dedi.

            MHP’li Baki Ersoy, Ak Parti Kayseri İl teşkilatının da milletvekili listesini de eleştirdi. Ersoy, kopyala ve yapıştır göndermesi yaptı. Ersoy, “Yani uzun yıllar olmasından ziyade o uzun yıllar içerisinde ne yaptığınız önemli. Yoksa bir insan uzun yıllar siyaset yapabilir. 30 yıl da yapabilir 40 yıl da yapabilir. Yani bana göre kendisini o yönde yetiştirmiştir, tecrübe kazanmıştır, faydalıdır vatana millete. Ama diyor ki vatandaş biz… Bu gün çok enteresan bir anekdotu anlatayım size. Bir Adalet ve Kalkınma Partiliye başka bir Adalet ve Kalkınma Partili soruyor. Diyor ki şu listede olan bayan kim diyor. Bu listede olan bayan kim işte bu bizim geçmişte navigasyonla şehri geziyor dediğimiz Kocaeli’den gelen bayan ve mevcut milletvekilini soruyor partili. Partili diyor ki bir yöneticiye. Bu diyor kim diyor. Dolayısıyla biz artık şunun için mutluyuz. Kayserili artık diyecek ki ben İsmail Özdemir’i mecliste görmek istiyorum. Serap Şule Kalın’ı hanımefendiyi mecliste görmek istiyorum ya da x,y,z vatandaşını mecliste görmek istiyorum. Bunun ayrımını yapabilerek hem cumhur ittifakını destekleyebilecek hem de bunun ayrımını yaparak ya Milliyetçi Hareket Partisi’ne ya da Adalet ve Kalkınma Partisi’ne bir ittifak için söylüyorum bunu. Oy verebilecek. Dolayısıyla yayından önce sizinle de sohbet ettik. Sosyal medyada yazıyorlar çiziyorlar. Kopyala yapıştır mantığıyla nasıl olsa biz burada yazarız 10 tane vekil adayı alırız beş yedisini mantığıyla eğer Kayseri’de böyle mantıkla bunu yapıyorlarsa bence kendi adlarına hüsran bizim adımıza zaferle sonuçlanan bir 24 Haziran seçimleri olur.  Yani bu listeler bizim şansımıza avantaj diyorsunuz” dedi.

            AK PARTİ ESKİ İL BAŞKANI CAHİT ÖZDEN ÇİZİK YEDİ

            Ak parti eski il başkanı Hüseyin Cahit özden de çizik yiyen isimler arasında yer aldı. İl başkanı seçildikten kısa bir süre sonra milletvekili olabilmek için istifa eden Özden, listede yer almadı. MHP Kayseri Milletvekili adayı Baki Ersoy, bunu Ak Parti için dezavantaj olarak yorumladı. Ersoy, “Geçmişte bizim kavga da ettiğimiz, birbirimize sert söylemlerde de bulunduğumuz Adalet ve Kalkınma Partisi’nin il başkanı. Uzun yıllar hem ilçe başkanlığı hem il başkanlığı yapmış il başkanı, bugün listede yok. Ben şöyle düşünüyorum. Kendimde il başkanlığımdan istifa edip milletvekili aday adayı olarak bunu rahat söyleyebiliyorum. Bugün kendisi bu listede yoksa teşkilat başkanı olarak söylüyorum. Tüm teşkilatlar da sonuçta kendisine bağlıydı. Bu da Milliyetçi Hareket Partisi için bizler için bir avantajdır. Kendileri için de bir dezavantajdır. Kaldı ki yine söylüyorum bizim karşılıklı sert söylemlerimiz de olmuştur, hatta mahkeme yoluyla şahsımın ceza aldığı da vakidir. Ancak bugün gelinen noktada değerlendirin diye söylediğiniz için söylüyorum. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak önümüze bakacağız. Hiç kimseyle işimiz yok. Hiçbir siyasi partinin listesiyle şununla bununla işimiz yok” şeklinde konuştu.

            İYİ PARTİ’DE HALAÇOĞLU KRİZİ

            Baki Ersoy, MHP’den seçilip İyi Parti’ye katılan Yusuf Halaçoğlu’nun da liste dışında kalmasını değerlendirdi. Ersoy, ilahi adalet göndermesi yaptı. Ersoy, “Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül vermiş, Milliyetçi Hareket Partisi’ne yıllarını vermiş bu davaya ömrünü vermiş insanların üzerinden, Milliyetçi Hareket Partisi’den milletvekili seçilip de başka bir partiye, teşkilatlara danışmadan, sormadan müsaade veya istişare noktasında bir konu olmadan TBMM açıklama yapmak kaydıyla başka bir partiye geçen, Milliyetçi Hareket Partisi’den milletvekilliği yapmış geçmişte hem de 3 dönem… Bu şahsın bugün listelerde olmamasını da ilahi adalete bağlıyorum” dedi.HABER VİDEOSU

Bu haber 737 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR