Bugun...
MHP 5.İSTİŞARE TOPLANTISI
Tarih: 01-04-2015 12:54:00 + -


MHP Kayseri İl Başkanlığı 5.İstişare toplantısını yaptı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda 42 milletvekili aday adayı tanıtıldı.

MHP 5.İSTİŞARE TOPLANTISI

MHP Kayseri İl Başkanlığı 5.İstişare toplantısını yaptı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda 42 milletvekili aday adayı tanıtıldı. Tanıtım toplantısında uzun bir konuşma yapan MHP Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, AKP iktidarına yüklendi. Halaçoğlu, "İktidarın ampulü patladı, Türkiye karanlıkta kaldı. Bugün iktidarın ampulünün patladığı gün. İnşallah bu ülkeyi aydınlığa çıkaracak olan parti, MHP'dir" dedi. MHP, 8 Haziran sabahı, saray bozuntusu olan yerde oturanı, vatana ihanetten Yüce Divan'a çıkaracaktır. Toprağı terk etmek, vatana ihanettir ve bunun cezası da bellidir" diye konuştu.
          MHP Kayseri İl Başkanlığı'nın düzenlediği 5'nci İstişare ve aday adayı tanıtım toplantısı Kadir Has Kültür Merkezi'nde yapıldı. Toplantıya, MHP Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, MKYK Üyesi Başbuğ Pınarbaşı ve 42 milletvekili aday adayı ve partililer katıldı. Bozkurt işareti yaparak salona gelen ve salonda sürekli 'Ne Mutlu Türküm Diyene' ve 'Alparslan Türkeş'in Askerleriyiz' diye slogan atan Asenalar, ismi okunan her aday adayını alkışladılar. Toplantı öncesi kürsüden gün boyu süren elektrik kesintisine atıfta bulunan sunucu, "Bu rezaleti size bildiriyoruz. MHP iktidarında böyle rezalet sizlerin sayesinde inşallah yaşanmayacak" dedi. MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu yaptığı konuşmada, elektrik kesintisi başta olmak üzere sorunlara değinerek "MHP, saray bozuntusu olan yerde oturanı, vatana ihanetten Yüce Divan'a çıkaracaktır. Toprağı terk etmek, vatana ihanettir ve bunun cezası da bellidir" diye konuştu. Halaçoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: "İktidarın ampulü patladı, Türkiye karanlıkta kaldı. Bugün ben heyecanlı bir koşma yapmayacağım, çünkü bugün, iktidarın ampulünün patladığı gün. İnşallah bu ülkeyi aydınlığa çıkaracak olan parti, MHP'dir. Başka parti bunu yapamaz. Çünkü MHP mensupları vatan aşığıdır, vatanını canı pahasına sever. Bizimle Yürü Türkiye diye yola çıktık. Çünkü Türk askerinin başına çuval geçirenlerle görüşen, PKK'yla görüşmesini inkar edenler, şimdi kucak açtılar. Ancak vatanını satmayan, yalan söylemeyen, cebini doldurmayan, kul hakkı yemeyen insanlar olan insanlar bizlerle birliktedir. Allah bize haram lokma nasip etmemiş, biz Allah'tan korkarız, başka kimseden çekinmeyiz, yalan söylemeyiz. Allah bu inancımızı sarsmasın. Bizi birbirimize düşürmeye çalışanlar var. Çünkü MHP'de durdurulamaz bir yükseliş var. Samimi olarak söylüyorum, bu iktidar devam ederse, Türkiye Cumhuriyeti Devleti kalmayacak."

HABER: MEHMET YILMAZ
Bu haber 2394 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR