Bugun...
MELİKGAZİ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ OSMANLI SANATINI AVRUPA’YA TANITTI
Tarih: 17-05-2018 10:14:00 + -MELİKGAZİ HALK EĞİTİMİ MERKEZİ OSMANLI SANATINI AVRUPA’YA TANITTI

      Kayseri Şehit Hüseyin Danacı Halk Eğitimi Merkezi tarafından hazırlanan Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından kabul edilen Erasmus + Yetişkin Eğitimi Programı KA2 Stratejik Ortaklık Projesi dahilinde Osmanlı 3 Boyutlu Rölyef Kağıt Sanatı Avrupa’ya tanıtıldı. Proje dahilinde İtalya, Portekiz ve Litvanya’da yetişkin eğitimi veren kurumlardan 18 yabancı misafir 1 hafta süresince Kayseri’de uygulamalı eğitim aldılar. Avrupa’dan gelen katılımcılar Osman Hamdi Bey’in ünlü ‘’Kaplumbağa Terbiyecisi ‘’ eserini kağıt rölyef tekniğine hiç zorlanmadan uygun şekilde 3 boyutlu tablo haline getirdiler. Bu yapılan eserler düzenlenen veda yemeğinde kendilerine hediye edildi. Eğitime Litvanya’dan katılan Dovilė Pavilonienė eğitimin çok faydalı geçtiğini ve 3 boyutlu teknikle yapılan tabloların Litvanya’da yapacaklarını söyledi.
   Halk Eğitimi Merkezi Müdürü İzzet Serkuş bu proje sayesinde sosyal ve ekonomik imkanları kısıtlı bayanların eğitim yolu ile temel becerilerinin arttırılarak AB boyutunda mesleki yeterlilik kazanmalarını, istihdama katılmalarını ve sosyal ekonomik imkanlarının artmasının sağlanacağını belirtti.
   Proje kapsamında Girişimcilik, İngilizce ve Bilişim Teknolojilerini kullanma eğitimleri alacak olan kadınlar meslek sahibi olarak üretim yapacak ve internet üzerinden ürünlerini satarak ekonomiye katkı sağlamaları hedeflenmektedir.
    Haber Merkezi
Bu haber 134 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR