Bugun...
MELİKGAZİ, CAMİLERDE BAKIM VE ONARIM YAPIYOR
Tarih: 11-07-2019 10:26:00 + -MELİKGAZİ, CAMİLERDE BAKIM VE ONARIM YAPIYOR

   Melikgazi Belediyesince camilerin genel temizlik ve iç temizliği için özel ekip oluşturulduğunu hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Meclis Kararı ile ilçe sınırları içerisinde yer alan dört camide yerden ısıtma sistemi, cami son cemaat alanın genişletilmesi, Kuran Kursu için tadilat ve dış alan bazalt taşı döşemesinin yapıldığını söyledi.
   Mim-Sin, Eres, Kocatepe ile Eser camilerinde yerine getirilen hizmetler ile cami cemaatinin daha rahat ibadet yapmasına imkân tanındığını ifade eden Başkan Palancıoğlu, Melikgazi İlçe sınırları içerisinde 293 caminin bulunduğunu ve tüm camilerin temizliğinin Melikgazi Belediyesince yapıldığını kaydetti.
   Başkan Mustafa Palancıoğlu; konu ile ilgili olarak şunları söyledi; “Melikgazi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan ve ilçe genelinde bulunan 293 cami de hizmet veren Cami Temizlik Ekibi bulunmaktadır. Bu ekip genel temizlik çalışması yapmaktadır. Ancak camilerin bir de bakım onarım, eskiyen halıların değiştirilmesi, Wc’lerin yapımı, temizliğinin ve boya gibi eksiklikleri bulunmaktadır. Bunun gibi hizmetin sunulabilmesi için Melikgazi Belediye Meclisinden oybirliği ile karar alındı. Bu karara istinaden 4 camimizde halkın isteği ile yerine getirildi”
   Başkan Palancıoğlu, ilçe sınırları içerisinde yer alan 35 caminin ise Kayseri kültür mirası arasında yer aldığını yani tarihi eser kapsamında bulunduğunu sözlerine ekledi.
    Haber Merkezi

 
Bu haber 141 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR