Bugun...
MELİKGAZİ BELEDİYESİ'NDEN KURBAN KESİM KURSU
Tarih: 02-08-2019 10:13:00 Güncelleme: 02-08-2019 10:57:00 + -MELİKGAZİ BELEDİYESİ'NDEN KURBAN KESİM KURSU

    Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları olarak açılan küçük ve büyükbaş hayvan (kurban) kesimi kursunda öğrencilerin ustalaştığını söyledi.  
   Ağustos ayında Kurban bayramının idrak edileceğini ve Kurbanlıkların usta kasaplar tarafından kesim yapılabilmesi için kurs açtıklarını hatırlatan Başkan Mustafa Palancıoğlu "Kayseri ilinde özellikle pastırma ve sucuk hem yöresel hem de ekonomik değeri olan ürünlerdir. Bu mesleğin temelini ise canlı hayvan kesimi oluşturmaktadır. Ayrıca her yıl kurban bayramlarında kasap sendromu yaşamamak için küçük ve büyükbaş hayvan (kurban) kesimi kursu açıyoruz. Bu yılda açılan kurslara toplam 119 kasap adayı iştirak etti. Bu adaylara önce teorik sonra ise uygulamalı kasaplık dersi verildi. Kasap adayı olarak kursa başlayanlar usta olarak kurban bayramında kurban kesebileceklerdir. Toplam 40 saat verilen küçük ve büyükbaş hayvan (kurban) kesimi kursları ile istihdama da katkı sağlamış oluyoruz" dedi.
   Kursiyerlere Erciyes Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Prof Dr. Zafer Gönülalan kurbanlık nasıl kesilir,  kurban olabilecek hayvanlarda aranan şartlarla ilgili bilgiler verildiğini ifade eden Başkan Palancıoğlu, Kurban Bayramı öncesi de toplumun ihtiyaç duyduğu kurban kesimi konusunda yine Melikgazi Belediyesinin üzerine düşen görevi yerine getirdiğini sözlerine ekledi.
   Haber Merkezi                                        HABER VİDEOSU

Bu haber 257 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ