Bugun...

MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI PALANCIOĞLU;
Tarih: 20-08-2019 10:13:00 Güncelleme: 20-08-2019 10:49:00 + -MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI PALANCIOĞLU;

            “MELİKGAZİ, HALICILIK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATACAK”

   Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, halı esnaflarıyla bir araya gelerek Kayseri’nin 150 yıla dayanan halıcılık faaliyetleri ve yeni projeleriyle ile ilgili görüş alışverişinde bulundular.
   Kayseri'de halıcılık kültürünün 150 yıllık bir geçmişe dayandığını hatırlatan Başkan Mustafa Palancıoğlu, “Kayseri'de Bünyan ve Yahyalı halısı 7 coğrafi işaretten 2'si halı olduğu için bizim için çok büyük değeri var. Halıcılık kültürü nesilden nesile geldiği için bizde bu kültürü elimizden geldiği kadarıyla bu kültürün yayılması için çalışmalar başlatacağız. Bugün halı esnaflarımızla bir araya gelerek görüş alışverişinde bulunduk. Belediye olarak bizden sonraki neslin öğrenmesi için halı üretim atölyeleri kurmak istiyoruz. Gençlerimiz ve bayanlarımız bu mesleği öğrenerek geleneksel üretime destek olmuş olacak. İŞKUR ile birlikte sosyal sorumluluk projesi kapsamında halı üretmeyi öğretebilir, istihdama da katkı sağlayabiliriz” dedi.
   Başkan Palancıoğlu, Kayseri halıcılık tarihi, halı müzesi, açık artırma mezat salonu gibi birçok düşüncesinin olduğunu ve Kayserili halıcılar ile konuyu görüşüp projelerini hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.
   Haber Merkezi

                                                                                  HABER VİDEOSU

Bu haber 233 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR