Bugun...
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ;
Tarih: 16-05-2018 10:33:00 + -MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MEMDUH BÜYÜKKILIÇ;

‘KARATEPE’Yİ ALLAH’A HAVALE EDEREK, ADAYLIĞA İKNA ETTİM!’

   İlim Hikmet Vakfı tarafından organize edilen ‘Kayseri İslami Düşünce ve Hayat Sempozyumu’nun açılışında konuşan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, hayatından kesitlerle, geçmişten günümüze Kayseri’deki siyasi süreci özetledi.               Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Şükrü Karatepe’yi başkan adaylığına nasıl ikna ettiğini anlatan Büyükkılıç; “Karatepe’yi Allah’a havale ederek, adaylığa ikna ettim!” dedi.
   Kendisinin de bir İmam Hatipli olduğunu, her dönemde darbelerin faturalarının da İmam Hatiplere çıkarıldığını belirten Başkan Büyükkılıç, kendi mezun olduğu dönemde üniversite sınavına da alınmadığını ifade etti. Başkan Büyükkılıç, başkanın veya teşkilatın kendine oynamaması, başarıyı etrafındaki kardeşlerinin başarısıyla taçlandırması anlamında önemli olduğunu vurguladı.
   Başkan Büyükkılıç, Refah Partisi İl Başkanı olduğu dönemde, Şükrü Karatepe’yi başkanlığa nasıl ikna ettiğini de şu şekilde anlattı: ‘93 Yerel seçimlerinde, en zor işimiz,  Şükrü Karatepe’yi ikna etmek oldu.  Karatepe’ye epeyce ısrar edilmesine rağmen ikna edilememişti. Abdullah Bey telefonla aradı, doktor!’ Karatepe’yi ikna edemedik herhalde seni aday göstereceğiz’ dedi. ‘Aday koysanız da benimle kazanamazsınız. Kayseri İl başkanına oy vermez. Müsaade et de bir de ben görüşeyim Şükrü ağabey ile’ dedim. İzmir’den de tanışıyoruz, aradım kendisini. Hocam, bize yol gösterdin, bizi yetiştirdin, sizinle kader birliği yaptık ama siz bize yardımcı olmuyorsun dedim. Neden dedi. Belediye başkan adaylığı teklifini kabul etmemişsiniz dedim. Ben Abdullah Bey’le görüştüm, o iş olmayacak daha neden ısrar ediyorsun dedi. Ben de ikna edemeyince telefonu, ‘O zaman ben de sizi Allah’a havale ediyorum’ diyerek kapattım. Daha sonra kendisi anlattı. Diyor ki, telefon sonrası durumumdaki değişikliği hissedince eşim merakla ‘ne oldu sana böyle’ diye sordu. Ben de bizim doktor beni Belediye Başkan adaylığı konusunda sıkıştırıyor, ‘seni Allah’a havale ettim!’ diyor.  Eşi de ‘ne iyi yapmış işte seni Allah’a havale etmiş’ demiş.  Eşi ne var bunda kazanırsan gideriz Kayseri’ye. Kazanamazsan yeniden döner geliriz demiş. Meğerse o güne kadar konuyu hiç eşine açmamış. Hanımı destek olunca, hemen Şükrü ağabey telefonla beni arayıp adaylığı kabul ettiğini ifade etti. Elhamdülillah. Hemen telefona sarılıp, müjdeyi Abdullah Bey’e haber verdim. Nasıl hallettin dedi. ‘Allah’a havale ettim’ dedim.  Sonra da Kayseri’miz Şükrü Başkanımızı sahiplendi. ‘
   Haber Merkezi
Bu haber 236 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR