Bugun...
MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA PALANCIOĞLU:
Tarih: 24-03-2020 11:55:00 + -MELİKGAZİ BELEDİYE BAŞKANI  MUSTAFA PALANCIOĞLU:

            “SUYA VE SABUNA DOKUNUN!”

   Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, toplumda kişisel sağlık açısından el yıkama alışkanlığı kazanmanın önemini anlatmak ve hijyen konusunu tüm Türkiye'nin gündemine almak amacıyla ''Suya Sabuna Dokunun" adıyla yeni bir kampanya başlattıklarını söyledi.
   Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için hijyenin önemine dikkat çeken Başkan Mustafa Palancıoğlu, sağlığa yapılan harcama ve yatırımların birey ve toplum açısından son derece önem taşıdığını kaydetti.
   Bulaşıcı enfeksiyon hastalıklarına karşı çocuklarımızın bilinçlenmesi ve bu hastalıklardan korunmasının en temel yolu el temizliği alışkanlığının kazandırılması olduğunu ifade eden Başkan Palancıoğlu, “El yıkama konusu çok önemlidir. Bu konuda tüm ailelere ve öğretmenlere çok iş düşüyor. Okullarda çocuklara okuma yazma öğretmeden önce mutlaka el temizliği ve kişisel bakım konusunda eğitim vermeleri gerekir” dedi.
   Başkan Palancıoğlu, "Suya Sabuna Dokunun” projesini hayata geçirdiklerini ve sosyal sorumluluk projesi kapsamında referans belediye olarak bir ilke daha imza attıklarını söyledi.
   Haber Merkezi
Bu haber 307 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR