Bugun...
MELİKGAZİ, 64 DAİREDEN 26’SINI İHALE İLE SATTI
Tarih: 08-08-2019 10:06:00 + -MELİKGAZİ, 64 DAİREDEN 26’SINI İHALE İLE SATTI

            5 MİLYON 380 BİN TL GELİR ELDE EDİLDİ

    Melikgazi Belediyesi, mülkiyeti belediyeye ait Küçükali ve Anbar Mahalleleri’nde bulunan daireleri 36 aya varan taksit imkânı ve açık artırma ile ihale üzerinden satışa sundu.
   Gerçekleştirilen ihale sonucu 64 daireden 26 daire satılarak 38 daire ise 15 gün süreliğine pazarlığa bırakıldı. İhale sonucu elde edilen gelir ile belediye bütçesine 5 milyon 380 bin TL katkı sağlandı.
   Melikgazi Belediyesi olarak vatandaşların ihtiyaçlarını gözeten çözümler ürettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Fiziki dönüşümü kültürel, ekonomik ve sosyal dönüşümle birlikte tasarlayan belediyemiz yepyeni prestijli ve nitelikli bir mahalle ortaya çıkardı.  Yapılan çalışmalar ve yeni projelerimizle ilçemizin kalitesi ve konforu da artacaktır” dedi.
   Devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarını en kısa sürede tamamlamak üzere çalışmaların sürdüğünü hatırlatan Başkan Palancıoğlu, “Kentsel dönüşüm projelerimizde halkımızın hakkını koruyor, hiçbir vatandaşımızı mağdur etmiyoruz. 64 daireden 26 tanesini sattık. Belediyemizin elde ettiği gelir vatandaşlarımıza hizmet olarak geri dönecektir. Daireler şuan oturmaya hazır vaziyette vatandaşlarımıza teslim edildi. Yeni evlerinde bayramlarını geçirecek olan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diler, ağız tadı ve huzur içinde evlerinde oturmalarını dilerim” diye konuştu.
   Başkan Mustafa Palancıoğlu, açık ve şeffaf bir ihale ile hem ekonomiye hem de Melikgazi’ye yatırımlar için gelir sağlandığını belirterek ihalede en düşük dairenin 170 bin TL’den, en yüksek daire ise 248 bin TL’den sahibini bulduğunu söyledi.
  Haber Merkezi
Bu haber 98 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ