Bugun...
MAZLUMDER:
Tarih: 12-06-2018 10:56:00 + -MAZLUMDER:

           “CAMİLERİN KAPATILMASI KABUL EDİLEMEZ!”

   Mazlumder Kayseri Şubesi Başkan yardımcısı Ahmet Taş, Avusturya Hükümeti’nin camilerin kapatılması yönündeki kararı tepkilere yol açtı. Avusturya Hükümeti’nin aldığı hukuk dışı bu kararı insan hakları ve inanç hürriyetine müdahale olarak değerlendirdi ve bu asla kabul edilemez” dedi. Taş, karardan bir an önce vazgeçmesi için Avusturya hükümetini aklıselime davet etti.
   Mazlumder Şube Başkan Yardımcısı Ahmet Taş konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamasında, Bugün dünyanın dört bir yanında savaşlar, iç çatışmalar, kuraklık ve salgın hastalıklar sebebiyle on binlerce, yüz binlerce çocuk yetim kalmaktadır. Türkiye’de terörle mücadele, iş kazası ve diğer sebeplerle babaları vefat ettiği için yetim kalan ama yakınları ve devlet tarafından sahiplenilen yetimler en şanslı yetimler arasındadır. Ne yazık ki iç çatışmaların, salgın hastalıkların, kuraklığın ve kıtlığın yetim bıraktığı farklı coğrafyalardaki yüz binlerce yetim, bu kadar şanslı olmayıp kendilerine uzanacak merhametli elleri beklemektedirler. Dünyadaki birçok yetim organ mafyasının, fuhuş mafyasının yada uyuşturucu mafyaları ile terör örgütlerinin tuzağına düşerek hayatları karartılmaktadır. MAZLUMDER olarak dünyanın birçok yerinde yaşayan yetimlerin dramını Kayseri kamuoyuna duyurarak insanlarımızın gündemine taşıma adına Dünya Yetimleri Fotoğraf Sergisini halkımızın ziyaretine sunuyoruz. Arefe günü akşamına kadar açık kalacak olan sergimizde farklı coğrafyalardan 30’a yakın yetimin fotoğrafları sergileniyor olup tüm halkımızı sergimizi ziyarete davet ediyoruz.” 
   Avusturya’ya da tepki göstere Taş şöyle devam etti;  “Avrupa’nın birçok ülkesinde olduğu gibi ne yazık ki Orta Avrupa ülkesi Avusturya’da da, Müslümanların dini hayatına ve mabetlerine müdahale ve yasaklar yayılmaya başladı. Avusturya hükümeti ülkede bulunan 10 kadar camiyi kapatacağını, görevli imamları sınır dışı edeceğini kamuoyuna duyurdu. İnsanların inancından, etnik özelliğinden, siyasi görüşünden, düşünce ve hayat anlayışından dolayı kınanmasının ve özel hayatına müdahalenin insan hakkı ihlali olarak değerlendirildiği Avrupa’da Avusturya hükümetinin aldığı bu karar çağdaşlığa, evrensel hukuka ve uluslararası insan hakları sözleşmesine asla yakışmayan kabul edilemez çağ dışı bir karardır. MAZLUMDER olarak Avusturya hükümetinin aldığı hukuk dışı bu kararı insan hakları ve inanç hürriyetine müdahale olarak değerlendiriyor, asla kabul edilemez buluyor, karardan bir an önce vazgeçmesi için Avusturya hükümetini aklı selime davet ediyoruz."
   Haber Merkezi
Bu haber 260 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR