Bugun...
LİSE ÖĞRENCİLERİ NNYÜ’DE MÜHENDİSLİK DENEYİMİ YAŞADI
Tarih: 16-01-2019 10:13:00 + -LİSE ÖĞRENCİLERİ NNYÜ’DE MÜHENDİSLİK DENEYİMİ YAŞADI

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinin depreme dayanıklı yapı tasarımı uygulamasına Üniversite adayı lise öğrencileri de yaptıkları köprü modellemeleriyle katıldılar.
   NNYÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri Mühendislik Fakültesi Salonunda yapılan depreme dayanıklı yapı tasarımı uygulamasıyla teoride öğrendiklerini pratiğe aktarma fırsatı bulurken, lise öğrencileri de Üniversite ortamında farklı bir deneyim ve heyecan yaşadı.
   İlimizdeki Sema Yazar, Nuh Mehmet Baldöktü, Seyide Daloğlu Anadolu Liseleri ile Final Temel Lisesinde okuyan ve Üniversitelerin İnşaat Mühendisliği Bölümlerini tercih etmeyi planlayan öğrencilerin, daha önce NNYÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinin verdikleri bilgiler ve yönlendirmeleriyle hazırladıkları köprü modellemeleri de dayanıklılık testine tabi tutuldu. İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerin yaptıkları kafes köprülerin test sonucunda kendi ağırlıklarının iki yüz katı büyüklüğünde ağırlığı rahatlıkla taşıyabildikleri görüldü. Böylece, iyi bir mühendislik tasarımı ve uygun taşıyıcı sistem seçimi ile yapı malzemesinin ekonomik ve etkin bir şekilde kullanılabileceği gözlemlendi.
   NNYÜ Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinin kontrolünde gerçekleştirilen uygulamada, İnşaat Mühendisliği Bölümü’nde okuyan genç inşaat mühendisi adayları hesap-tasarım, planlama, yapım, sunum ve fiziki test aşamalarını tecrübe etme imkânı buldular. Bir yarışma havasında oldukça eğlenceli geçen etkinlikte Üniversite adayı lise öğrencileri de Üniversite ortamında farklı bir deneyim yaşamış oldular.
   Kurum Haber
Bu haber 1098 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR