Bugun...
KURULTAY iCiN iLK iMZALAR ATILDI!
Tarih: 06-07-2018 10:34:00 Güncelleme: 06-07-2018 10:46:00 + -KURULTAY iCiN iLK iMZALAR ATILDI!

  KAYSERİ'DE İNCE DESTEKÇİLERİ HAREKETE GEÇTİ
   ***
Cumhuriyet Halk Partisi’nin 24 Haziran'daki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yaptığı kurultay çağrısı sonrası parti yönetiminden olumsuz yanıt gelirken, Muharrem İnce'yi destekleyen delegelerse olağanüstü kurultay için düğmeye bastı ve imza toplamaya başladı.
             ORHAN; “TABANIN SESİNE KULAK VERİLMELİ”
   *** Muharrem İnce'ye olağanüstü kurultay için bir destekte Kayserili kurultay delegelerinden geldi. 10 Kurultay delegesi Olağanüstü Kurultay için imza verip, Genel Başkanlık için Muharrem İnce’yi önerdi. CHP YDK üyesi Gonca Yelda Orhan, halkın ve tabanın sesine kulak vererek değişimden yana olduklarını söyledi.           
             Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu ile buluşmasında "Kurultay Yapın" çağrısında bulunarak CHP Genel Başkanı'na "Onursal Başkanlığı Alın" Grup başkan vekilliği önerisinde bulunmuştu. İnce ayrıca "ben imza toplamayacağım ama Genel Başkan hayır derse, örgüt kendisi çözecektir bu işi" ifadelerini kullanmıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'ye sert yanıt vererek "Kurultayı toplamayacağım, gerek yok" açıklamasında bulunmuştu. CHP'de Muharrem İnce'yi destekleyen bazı il örgütleri olağanüstü kurultayın toplanması ve İnce’nin genel başkan adayı olması için imza toplamaya başladı. 24 Haziran'da CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan ve yüzde 30 oy alan Muharrem İnce'yi destekleyen delegelerin 'kurultay delegesi olarak bir an önce olağanüstü kurultayın toplanması ve İnce’nin genel başkan adayı olarak önerildiğine' ilişkin ıslak imzalı taahhüt topladığı belirtildi. İnce'ye bir destek ise Kayseri'den geldi.
   Cumhuriyet Halk Partisi Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Gonca Yelda Orhan, Kocasinan eski ilçe başkanı Mazhar Oğuz Özsoy ve Ziya Alp Köse ile bir basın toplantısı düzenleyerek, Muharrem İnce'nin kurultay çağrısına destek verdiklerini açıkladı. 
             Biz 10 kurultay delegesi olarak seçimli olağan üstü kurultayın toplanmasını istiyoruz diyen Orhan,şunları söyledi. "CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na parti onursal başkanlığı çok yakışacak. Bizler Kayseri Kurultay Delegeleri olarak, halk ve tabanın sesine kulak vererek değişimden yana olduğumuzu ve partimizin en üst yetkili organı olan Seçimli Olağanüstü Kurultay’ın toplanmasını gerekli görüyoruz. Bu talebimizi kamuoyuna saygıyla arz ediyoruz. Halkın ve tabanın sesini dinlediğimiz için biliyorsunuz ki 24 Haziran seçimlerinde aldığımız oy oranları ve Sayın Muharrem İnce’nin almış olduğu oy oranı arasında ki fark düşünülerek taban Cumhuriyet Halk Partisi’nde kendi doğal liderini oluşturdu. Bizde bu doğal liderin arkasında olduğumuzu ifade etmek istiyoruz. Genel Başkanımızın onursal başkanlığına çok yakışacağını ve yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine özellikle millet ittifakına göstermiş olduğu emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz”
             İşte Kayseri'den kurultay çağrısı yapan ve Muharrem İnce'ye destek veren 10 Kurultay delegesi. Gonca Yelda Orhan, Mazhar Oğuz Özsoy, Pempegül Çetinkaya, Atasoy Tan, Ziya Alp Köse, Zeki Gümüş, Şehriban Peker, Ali Paşa Tan, İbrahim Kaan ve İbrahim İlbasmış.
               Haber-Foto: Mehmet YılmazHABER VİDEOSU

Bu haber 1481 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR