Bugun...
KUDER’ DE ÖĞRENCİ MÜNAZARALARI DEVAM EDİYOR
Tarih: 18-04-2018 10:03:00 + -KUDER’ DE ÖĞRENCİ MÜNAZARALARI DEVAM EDİYOR

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneğin’ de “Uluslar arası Öğrenci Münazaraları“ devam ediyor. Münazaraların bu haftaki konusu  “Çöl Aslanı Ömer Muhtar”dı.
   KUDER dernek merkezinde yapılan programa Kayseri’de eğitim gören yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılıyor. Bu haftaki münazarada Ömer Muhtar tüm boyutlarıyla masaya yatırıldı. Ömer Muhtar’ın hayatı, mücadelesi ve fikirleri farklı bölgelerden uluslar arası öğrencilerin bakış açısıyla değerlendirildi.
   KUDER Başkanı Mücahit Bulut: “Münazaralara şehrimizde eğitim gören yüksek lisans ve doktora öğrencileri katılıyor. Her öğrencimiz konuyu bir boyutuyla ele alarak katılımcılara sunum şeklinde aktarıyor. Öğrencilerimiz ayrıca topluluk içerisinde kendisini ifade edebilme, olaylara farklı açılardan bakabilme, iletişim becerilerini güçlendirme gibi kazanımlar elde ediyor. Bu vesileyle bu hafta yaşadığı dönemde İtalyanlara ciddi sıkıntılar oluşturmuş bir mücahid olan Ömer Muhtar’ı konuştuk.Libya’nın sömürgeleştirilmesine karşı yerel halkı örgütleyerek verdiği destansı mücadeleyi sanki bir kez daha yaşadık” dedi.

 
Bu haber 1406 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR