Bugun...
KTO YÖNETİM KURULU BAŞKANI HİÇYILMAZ:
Tarih: 22-02-2018 10:34:00 + -KTO YÖNETİM KURULU BAŞKANI HİÇYILMAZ:

“KAYSERİ 5 MİLYAR DOLAR İHRACAT YAPABİLECEK KAPASİTEYE SAHİP”

   Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri’nin ihracatının artması için yeni projeler hazırladıklarını belirterek, “Kayseri 5 milyar dolar ihracat yapabilecek kapasiteye sahiptir. Biz de hazırladığımız projelerle ihracatımızın artmasına katkı sağlayacağız” dedi.
   Ticaret Odası yönetimine geldikleri günden bu yana üyelerin menfaatlerini gözettiklerini ve Kayseri’nin ekonomi başta olmak üzere her alanda gelişmesi için çaba gösterdiklerini belirten Başkan Hiçyılmaz, “4,5 yıldır sürdürdüğümüz faaliyetlerimiz ve üyelerimize sunduğumuz hizmetlerimiz ile Ticaret Odası’nda ‘Büyük Değişimi’ sağladık. Bundan sonraki süreçte ise hazırladığımız projelerimizle büyük değişimin devam etmesi için gayret göstereceğiz” ifadelerini kullandı.
   “Kayseri’nin 5 milyar dolar ihracat hedefine ulaşabilmesi için Büyük Değişime Devam dediklerini” kaydeden Başkan Hiçyılmaz, “Bu hedefe ulaşılabilmesi için Kayseri’nin en önemli sektörlerinden biri olan mobilya sektöründe ihracatı en az 10 kat artırmamız gerekmektedir. Yalnızca mobilya sektöründe büyüme sağlamak tabiki yeterli olmayacaktır. Elektrikli ev aletleri, tekstil ve madencilik başta olmak üzere diğer sektörlerde de atılım yapmamız şarttır” diye konuştu.
   İhracatın artmasının yalnızca söylemlerle olabilecek bir iş olmadığını, yapılacak işlerin belirlenmesi ve planlanması gerektiğini de vurgulayan Başkan Hiçyılmaz,  “Kayseri’nin ihracat hedeflerinin gerçekleştirilebilmesi için yurtdışı temsilcilikler aracılığıyla, ihracat yapan veya yapmayı düşünen üyelere hizmet sunmayı planlamaktayız. Üyelerimizin ticari risklerini azaltabilecekleri ve aynı zamanda ihraç edilebilecek ürünlerle ilgili taleplere doğrudan ulaşılabilecekleri bir yapı hazırlamayı amaçlamaktayız” şeklinde konuştu.
   Haber Merkezi
Bu haber 1103 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ