Bugun...
KTO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI
Tarih: 30-07-2020 12:55:00 + -KTO TEMMUZ AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

           GÜLSOY: AVM’LER İÇİN M2 ÜZERİNDEN DEĞİL, CİRO ÜZERİNDEN KİRALAMA YOLUNA GİDİLMELİDİR

    Ticaret Odası (KTO) Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Salgın nedeniyle AVM’ler de faaliyet gösteren kiracı işletmelerin mülk sahipleri ile yaşadıkları sıkıntıları dile getiren KTO Başkanı Ömer Gülsoy, " AVM yöneticileri ile mülk sahiplerine sesleniyorum, kiralama ile ilgili kararlarınızı gözden geçirin. ‘İlla benim dağımın odunu’ ısrarıyla kiralamayı böyle götüremezsiniz. AVM’ler için m2 üzerinden değil, ciro üzerinden kiralama yoluna gidilmelidir.” dedi.
   KTO Temmuz  Ayı Olağan Meclis Toplantısı M. RifatHisarcıklıoğlu Konferans Salonu’nda yapıldı. Maske ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yapılan toplantıda temmuz ayında gerçekleştirilen faaliyetler, normalleşme sürecinin başlamasıyla birlikte yaşanılan yeni gelişmeler ele alındı.
   Meclis toplantısında konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy’da sözlerine dünyada, ülkemizde ve şehrimizde hala etkilerini ciddi olarak hissettiğimiz Kovid 19 salgınına vurgu yaparak başladı. Gülsoy, “Normalleşme ile  ülke genelinde Kovid vakalarında ciddi bir düşüş görülürken, maalesef  Kayseri’de vaka oranları arttı. Havaların ısınması, düğün, cenaze ve benzeri toplu organizasyonlar nedeniyle, bazı hemşerilerimizin kuralları ihlal ettiğini üzülerek görüyoruz. Kurallara uymazsak  tekrar başladığımız yere döneceğimizin endişesini taşıyorum. Onun için hepinizden maske, mesafe ve temizlik konusuna daha fazla özen göstermenizi rica ediyorum” diye konuştu.
   Salgın nedeniyle özellikle Alışveriş Merkezlerinde faaliyet gösteren oda üyelerinin ve kiracı olan işletmelerinin mülk sahipleri ile yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Gülsoy şunları söyledi; “Salgın süresinde ticaret daralmışsa, hatta bir çok işyeri aylarca kapanmışsa, siz mülk sahibi olarak  ‘İlla ben eski kiramı isterim’ diyemezsiniz. Veya ‘Ben onu bunu bilmem, işyerimin m2’sine şu kadar döviz isterim’ diye  dayatırsanız, AVM’ler de ve bazı işlek caddelerde kepenklerin kapandığını görürsünüz. AVM yöneticileri ile mülk sahiplerine sesleniyorum, kiralama ile ilgili kararlarınızı gözden geçirin. ‘İlla benim dağımın odunu’ ısrarıyla kiralamayı böyle götüremezsiniz. AVM’ler için m2 üzerinden değil, ciro üzerinden kiralama yoluna gidilmelidir. Diğer noktalarda ise kiralar mutlaka Türk Lirası üzerinden ve yeniden revize edilmelidir. Yoksa bu dayatmalarla mülkünü kiraya verecek kiracı, müteşebbis bulamazsınız.”
   Haber Merkezi

 
Bu haber 257 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR