Bugun...
KTO MESLEK KOMİTE BAŞKANLARI TOPLANDI
Tarih: 11-04-2019 12:38:00 + -KTO MESLEK KOMİTE BAŞKANLARI TOPLANDI

   Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, meslek komite başkanları ile bir araya geldi.
   Sektörlerin sorunlarını görüşerek çözüm yolları aramak, meslek komitelerinin etkinliğini artırmak ve komiteler arasındaki işbirliği kabiliyetini geliştirmek üzere düzenlenen toplantıya; Başkan Gülsoy’un yanı sıra Meclis Başkanı, yönetim kurulu üyeleri ve meslek komite başkanları katıldı.
   Toplantıda konuşan KTO Başkanı Ömer Gülsoy, meslek komitelerinden gelen talep ve öneriler doğrultusunda yapılan çalışmalar ve faaliyetler hakkında detaylı bilgiler vererek; üyelerin işini kolaylaştırmak, rekabet edebilirliğini artırmak, Kayseri’nin ticaretini canlandırarak ekonomisine daha çok katkı sağlamak için, çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini vurguladı.
   Toplantıya gösterdikleri ilgi için komite başkanlarına teşekkür eden Başkan Gülsoy: “Komiteler ne kadar çok çalışırsa ne kadar çok üretirse, Oda da o kadar çok çalışır ve üretir. Bu nedenle komite toplantılarını önemsiyor, yüksek oranda katılım istiyoruz. Çünkü komitelerde alınan kararlar, yönetimimize iletilen öneriler, talepler sadece kâğıt üzerinde kalmıyor. Önce kendi içimizde konuşularak, daha sonra ilgili makamlara iletilmek suretiyle çözüme kavuşturuluyor. Bugüne kadar meslek komitelerimizden birçok talep geldi. Bu kapsamda gerek şehrimizde gerekse Ankara’da çeşitli temaslarda bulunduk, bulunmaya da devam ediyoruz. Odamızı ve şehrimizi daha iyi yerlere getirmek için, hep birlikte daha güzel nice projelere imza atacağımıza canı gönülden inanıyorum” ifadelerini kullandı.
   Ülkenin öncelikli gündemlerinden biri olan istihdam seferberliği kampanyasına da detaylı olarak değinen Başkan Gülsoy; “Başlatılan kampanya ile birlikte işverene sunulan teşviklerin istihdamı artıracağına inanıyoruz. Artan istihdam daha çok üretim, daha çok ihracat demektir. Önümüzdeki hedeflere ulaşabilmemizin en önemli yolu da üretmektir. Daha önce başlatılan istihdam seferberliğinde olduğu gibi Kayseri olarak, KTO olarak yine bu kampanyaya da sahip çıkacağız. Sonunda kazanan biz, şehrimiz ve ülkemiz olacak. İşsize iş vermenin bereketi de artıracağına inanıyor,bu kapsamda tüm üyelerimizi, hemşerilerimizi, iş dünyamızı “#BurasıTürkiyeBuradaİşVar #BurasıKayseriBuradaİşvar diyerek” en az bir işsize iş kapısı olmaya davet ediyorum” dedi.
   Haber Merkezi

 

 
Bu haber 2044 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR