Bugun...
KTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY,
Tarih: 07-11-2018 13:13:00 + -KTO BAŞKANI ÖMER GÜLSOY,

           "TÜRKİYE VE RUSYA’NIN YAKINLAŞMASI BİZLERİ MUTLU ETTİ"  

    İki ülke arasındaki karşılıklı ticaretin artırılması amacıyla Kayseri’ye gelen Rusya Duma heyeti, KTO Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy’u ziyaret ederek, ticari ilişkilerin geliştirilmesi hususunda görüş alışverişinde bulundu.
   Ziyarette, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hacı Bekir Kuzucu, Yönetim Kurulu Sayman üyesi Erol Sırıklı, Duma Meclisi- Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sami Yıldırım,  Duma Temsilcisi - Yatırımlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Marat Muhammet Şahin ve Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürü aynı zamanda Türk Rus İşbirliği Koordinatörü Tamer Kaplan hazır bulundu.
   Başkan Gülsoy ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek; “Ülkeler arasındaki ticari ilişkilerin artırılması kapsamında yapılan bu ziyaretleri önemli görüyor ve daha da artmasını diliyorum. Son yıllarda gerek siyasi gerekse de ticari ve ekonomik yönden Türkiye ve Rusya’nın birbirine yakınlaşması bizleri mutlu etmiştir. Biz, Rusya olan ilişkilerimizi çok önemsiyor ve önümüzdeki süreçte bu ilişkilerin daha da iyi noktalara geleceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.
    Ticari gelişmelerin daha da artması için iki ülke arasında yatırım olanaklarının yakından incelenmesinin önemini vurgulayan Başkan Gülsoy; “Potansiyel sektörlerde işbirliği yapabilecek işadamlarının yer alacağı heyetlerle iş gezileri yapmalı ve ülkelerin işbirliklerine olanak sağlamalıyız. Biz de, önümüzdeki süreçte Ticaret Odası olarak, belirli periyotlarda iş seyahatleri düzenlemeyi planlıyor, ticari faaliyetlerimizi artırmayı amaçlıyoruz” diye konuştu.
    Misafirperverliklerinden dolayı Başkan Gülsoy’a teşekkür eden heyet, Türkiye’ye yaptıkları iş gezisi kapsamında Kayseri’ye geldiklerini ve burada bir dizi ziyaret gerçekleştirdiklerini, yaptıkları incelemeler sonunda da oldukça memnun kaldıklarını ifade ettiler.
   Heyet, Ticari ilişkilerin güçlenmesi için bu tür ziyaretlerin arıttırılması gerektiğini belirterek,  Başkan Gülsoy nezdinde Kayserili iş adamlarını Rusya’ya davet etti.
   Haber Merkezi
Bu haber 173 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR