Bugun...
KTO BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ;
Tarih: 27-02-2018 10:36:00 + -KTO BAŞKANI MAHMUT HİÇYILMAZ;

“HEDEFİMİZ AR-GE’YE DAYALI ÜRETİM YAPAN ŞİRKET SAYIMIZIN ARTMASIDIR”

   Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, Kayseri’nin kabuğunu kırması ve daha çok markaya sahip olabilmesi için şirketlerin ihtiyaç duyduğu bilgi ve teknik desteğin verilmesi gerektiğini söyledi.
   Kayseri’nin hali hazırda önemli şirketlere sahip olduğunu ancak bununla sınırlı kalınmaması gerektiğini belirten Başkan Hiçyılmaz, “Kayseri’deki şirketlerimizin ulusal ve uluslararası piyasalarda adından daha fazla söz ettirmesi gerekmektedir. Ar-Ge’ye verilen önemin artması ve markalaşmanın yaygınlaşması için Yıldız Şirketler projemizi kısa sürede uygulamaya geçirmeyi hedefliyoruz. Ticaret Odası olarak hedefimiz, Ar-Ge’ye dayalı üretim yapan şirket sayımızın artmasıdır” dedi.
   Yıldız Şirketleri projesinin uygulanmasına ilişkin hazırlıkları da paylaşan Başkan Hiçyılmaz, “Şirketlerimiz, odamız bünyesinde oluşturacağımız uzmanlardan oluşan danışman ekiple bire-bir temaslar sağlayarak gerekli desteği alabilecektir. Bu uygulama ile üye şirketlerimiz, üretim ve hizmet kalitelerinin artması için profesyonel bir süreci takip edecektir. Sonuç olarak,  gereksiz ve ekstra yük oluşturacak masrafların önüne geçilebilecek ve en büyük sermaye olan zamandan tasarruf edilmiş olacaktır” ifadelerini kullandı.
   Haber Merkezi
Bu haber 1845 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ