Bugun...
KTB BAŞKANI RECEP BAĞLAMIŞ KURBAN FİYATLARINI AÇIKLADI
Tarih: 08-08-2018 10:33:00 + -KTB BAŞKANI RECEP BAĞLAMIŞ KURBAN FİYATLARINI AÇIKLADI

            “KÜÇÜKBAŞ BİN-1500 ARASI, BÜYÜKBAŞ HİSSE 1500-2000 ARASI”

    Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Bağlamış, Kayseri'de yeterli miktarda kurbanlık bulunduğunun altını çizerek, "Kurbanlık konusunda vatandaşlar sıkıntı çekmeyecek" dedi. Kurban fiyatlarını da açıklayan Bağlamış Küçükbaş kurbanlık bin TL ile 1500 TL arasında. Büyükbaş kurbanlık hissesi ise 1500 TL ve 2000 TL ortalama olarak fiyat öngörülmüştür.
   Kurbanlık konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını belirten Kayseri Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Bağlamış, "İlimizde 3 adet kurbanlık satış yeri mevcuttur. Ticaret Borsası Havyan Pazarı, Kocasinan ilçesi Oymaağaç bölgesi ve Melikgazi ilçesi Beyazşehir bölgesinde kurbanlık satış noktası mevcuttur. Kurbanlık fiyatları geçtiğimiz yılki fiyatlarla aynıdır değişiklik göstermedi" diye konuştu.
   Başkan Bağlamış, "Küçük ve büyükbaş hayvanların canlı kilogram fiyatları ortalama 22 TL’dir. Küçükbaş kurbanlık bin TL ile 1500 TL arasında. Büyükbaş kurbanlık hissesi ise 1500 TL ve 2000 TL ortalama olarak fiyat öngörülmüştür Kayseri Ticaret Borsası tarafından. Vatandaşlarımız kurbanlıklarda kulak küpesi olmayan hayvanları tercih etmesinler. Kulak küpesi olmayan hayvanların dezenfektesi ve takibi zordur. Kulak küpesi olmayan hayvanları Tarım il Müdürlüklerine bildirdikleri zaman gereken desteği vermektedirler. Yerli üreticimize destek olmaları için yerli ürünleri tercih etmelerini istiyoruz" ifadesinde bulundu.
   İHA

                                        
Bu haber 855 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR