Bugun...
KOCASİNAN BELEDİYE MECLİSİ TEK YÜREK
Tarih: 18-10-2019 10:09:00 + -	KOCASİNAN BELEDİYE MECLİSİ TEK YÜREK

Kocasinan Belediye Meclisi, Türkiye’nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na tek yürek olup, tam destek verdi.

            Kocasinan Belediyesi Meclisi olarak, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’de terör örgütlerine yönelik olarak başlattığı Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verdiklerini söyleyen Başkan Çolakbayrakdar,  "Vatan toprağı için şehit düşmüş bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı, sıhhatli hayırlı ömürler diliyorum. Ülkemizin özellikle Güneydoğu Bölgesinde 40 yıldır PKK tarafından yürütülen terör eylemleri var. Bu noktada devletimiz ciddi manada operasyonlar yapmaktadır. Genç-yaşlı dinlemeden hatta kundaktaki bebekleri dahi katledecek kadar gözü dönmüş bir terör örgütüyle mücadele ediyoruz. Geldiğimiz noktada; 8 yıldır Suriye’de olan bir iç karışıklıktan beslenen PKK/YPG/ PYD/ DEAŞ gibi adları değişik ancak aynı zihniyetteki terör örgütlerine karşı, Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Barış Pınarı Harekatı ile mücadele vermektedir. Rabbim, ordumuzu muzaffer eylesin. Mehmetçiğimizin, ayağına taş değdirmesin. Mehmetçiklerimizin yurtlarına sağ salim dönmeleri için dua ediyoruz.Düzenlenen operasyonun amacı Fırat’ın doğusunu terörden tamamen arındırıp, daha sonra o bölgede yaşayan Suriyeli misafirlerimizin yurtlarına geri dönerek, kendi topraklarında yaşamalarını sağlamaktır. Ordumuz, inşallah bölgeye huzur iklimini hakim kılacaktır.” ifadelerini kullandı.

            Millet İttifakı Grubu adına konuşan İyi Parti Meclis Üyesi Kazım Yücel ise “Ortak bildiride olduğu gibi buradaki amaç; operasyonla Suriye bütünlüğünü korumak ve sınırlarımızı güven altına almaktır. Barış Pınarı Harekatı en kısa zamanda başarıya ulaşacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği üzere; oradaki güvenlik koridoru oluşturulduktan sonra Mehmetçik kışlasına dönecektir.” dedi.MHP Grubu adına konuşan Meclis Üyesi Hacı Çevikel de bu konuda öncülük ettiği için Başkan Çolakbayrakdar'a teşekkür ederek, “Türkiye Cumhuriyeti devletimiz, Suriye’de terör ve teröristlerle mücadele etmektedir.” diye konuştu.Örnek bir dayanışma sergileyerek birlik, beraberlik ve dayanışma mesajları veren meclis üyeleri, belediye hizmet binasının önünde ellerinde Türk Bayraklarıyla asker selamı eşliğinde objektiflere poz verdi ve ‘Barış Pınarı Harekatı’ndaki Mehmetçiğe desteklerini iletti.

            KURUM HABER
Bu haber 361 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR