Bugun...

KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR,
Tarih: 22-05-2020 16:31:00 + -



KOCASİNAN BELEDİYE BAŞKANI AHMET ÇOLAKBAYRAKDAR,

           “KOCASİNAN, TÜRKİYE’YE MODEL OLACAK”

   Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, teknoloji ile tarımı buluşturan projenin Türkiye’ye model olacağını belirterek, sağlıklı nesiller oluşturmak adına organik ürünlerin üretimine destek olduklarını söyledi.
   Sağlıklı toplum, sağlıklı nesil ve sağlıklı yarınlar oluşturmak adına organik ürünlerin üretimine her zaman destek olduklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, “Özellikle Kocasinan bölgesinde yoğun olarak tarımla ilgilenen çiftçi kardeşlerimizin olması dolayısıyla bu noktada farklı uygulamaları hayata geçiriyoruz. Bu çerçevede teknolojik uygulamalarla tarımı bir arada buluşturmak için hayata geçirdiğimiz Tarımda Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında   ‘Organik Bahçe’ çalışmamız bunun en büyük örneğidir. Burada hem üretim yapacağımız gibi hem de çiftçi kardeşlerimiz üretimin uygulamalı olarak nasıl yapıldığını görecekler. Burada yaptığımız çalışma, Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün ekipleri tarafından teknolojinin tarım, ziraat ve hayvancılıkla nasıl bir araya geldiğini göstermektedir. Yakın gelecekte Kocasinan sınırları içerisinde yaşayan bütün çiftçi kardeşlerimiz, bu uygulamayı hayata geçirmiş olacak.” ifadelerini kullandı.
   Tarım, hayvancılık ve ziraat açısından önemli bir süreçten geçtiklerini, dünya genelinde gıdanın stratejik olarak öne çıktığını, bundan dolayı da Türkiye’nin ihtiyacı olan ürünlerin üretilmesi için yoğun gayret sarf ettiklerini vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak özellikle genetiği değiştirilmemiş tohumların ve organik ürünlerin yetiştiriciliğinde öncülük yapıyoruz. Daha önce başlatmış olduğumuz 10 bin yıldır genetiği değiştirilmemiş ata tohumu olan siyez buğdayını, çiftçi kardeşlerimiz ekmeye başladı. Yaptığımız çalışmayla Kayseri, tüm Türkiye’ye örnek bir üretim merkezi haline gelecek. Bu çalışmamızın bir diğer özelliği ise insan sağlığını son derece önemli ve değerli olduğunu göstermektedir. Bu çerçeve de ‘Organik Bahçemizde’ domates, salatalık, Yamula Patlıcanı ve Cırgalan Biberi gibi Kayseri’nin özelliklerini yansıtan yöresel tohumlarla yetiştirmiş olduğumuz ürünler, inşallah daha fazlaca bölgemizde teknolojiyle buluşarak iyi bir noktaya gelecek. Burası ileriki zamanlarda geleceğimizin teminatı çocuklarımızın aileleriyle birlikte gelip, dalından sebzeyi kopartabileceği örnek bir bahçe haline dönüşecek.  İnşallah bu örnek uygulamayı daha yaygın hale getirip, bütün hemşerilerimizin istifadesine sunmuş olacağız. Uygulamamızın, hayırlı ve bereketli olmasını diliyorum” diye konuştu.
   Haber Merkezi




Bu haber 849 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLAR



Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR