Bugun...
KOCASİNAN AKADEMİ ERCİYESEVLER GENÇLİK MERKEZİ’NDE ETKİNLİKLER SÜRÜYOR
Tarih: 06-12-2018 09:59:00 + -KOCASİNAN AKADEMİ ERCİYESEVLER GENÇLİK MERKEZİ’NDE ETKİNLİKLER SÜRÜYOR

   Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Akademi Gençlik Merkezi’ndeki gençler için sosyal, fiziksel ve zihinsel birçok beceri kazandırmak adına çeşitli etkinlik düzenlediklerini belirtti.
   Kocasinan Akademi Erciyesevler Gençlik Merkezi üyeleri, kitap okuma konusunda farkındalık oluşturmak için ‘Küçük Prens’ kitabını okudu. Etkinlik sonrası öğretmenlerin nezaretinde okudukları kitabı değerlendiren gençler, hem eğitici hem de eğlenceli bir zaman geçirdiklerini söyledi.
   Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, “Gelecek nesillere daha güçlü ve daha yaşanabilir bir Kocasinan bırakmak için yoğun çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda geleceğimizin teminatı yavrularımıza yönelik sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle ilgili her alanda eğitim vererek, onların sosyalleşmesine, fiziksel ve zihinsel yönden gelişmelerine katkı sağlıyoruz. Kocasinan Akademi Gençlik Merkezi’nde yavrularımız, hem eğlenerek öğreniyorlar hem de sosyalleşerek keyifli zaman geçiriyorlar. Böylelikle gelecek nesillerimizi, yetenek ve ilgi alanlarına göre yönlendirerek, sosyal yaşama hazırlıyoruz. Kocasinan Belediyesi olarak, eğitimden sağlığa, kültürden sanata hayatın her alanında Kayserililerin yanında yer alarak, Kocasinan’da yaşamanın ayrıcalık olduğunu gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.
   Kocasinan Akademi Gençlik Merkezi Türk Dili Edebiyat Öğretmeni Gülay Delikurt da üniversiteye hazırlanan gençlere ve çocuklara destek olduklarını belirterek, “Burada her branşta öğretmenlerimiz var. Öğrencilere her alanda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunların yanı sıra farklılık oluşturmak adına etkinlikler düzenliyoruz. Bunlardan biri de kitap okuma günleri etkinliği. Kitaplar üzerine tartışmalar yaparak, gençlerimizin düşüncelerini, zihin yapılarını açığa vurmasına katkı sağlıyoruz. Böylelikle gençlerimiz, kendilerini ifade ettiklerinde daha mutlu olduklarını görüyoruz” diye konuştu.
   Kocasinan Akademi Gençlik Merkezi Rehber Öğretmeni Merve Okandan ise hem sınavlara hazırlık aşamasında hem de sosyal yaşamda gençlere destek olduklarını ifade etti.
   Haber Merkezi
Bu haber 191 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR