Bugun...
KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
Tarih: 13-01-2018 10:34:00 + -KİTAP OKUMA YARIŞMASI ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

   Melikgazi İlçesi Hisarcık ve Kıranardı bölgesindeki Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik yapılan kitap okuma yarışmasının ödül töreni Melikgazi Belediyesi Hisarcık Konferans Salonunda yapıldı.
   Açılış konuşmasını yapan Melikgazi İlçe Müftüsü Yahya Polat; “İslam ile ilgili bilgilerimiz oldukça az. Bu bilgi açığını kapatmak için ortaokul ve lise çağındaki gençlerimize dinî bilgi ve duygu vermek, büyük bir önem arz etmektedir. Gençlik dönemlerinde dinî duygular edinen, sahih dinî bilgilere sahip olan gençlerimiz, yarınlarını, mukaddes değerlerini, dost ve düşmanlarını tanıyacaklardır.”
   Daha sonra söz alan Melikgazi Belediye Başkan Yardımcısı Yüksel Kahraman da: “Gençlerimizin zihinleri, her geçen gün iğdiş ve ifsat edilirken, böylesi anlamlı girişimler, bu tür saldırılara karşı önlem alınmasına vesile olacaktır. Programın hayırlara vesile olmasını ve devamının gelmesini diliyorum.”
   İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Osman Malkoçoğlu: “Bu yarışmalar, öğrencilerimizde farkındalık oluşturacaktır. Gönüllülük esasına dayanmasına rağmen bu kadar öğrencinin katılması bizi daha mutlu etmiştir.”
   İl Müftümüz Güven de duyduğu mutluluğu aşağıdaki sözleriyle ifade etti: “Gençlerimize, falanca artisti, filanca futbolcuyu değil, âlemlere rahmet olarak gönderilen ve aynı zamanda bizim için ahlakıyla en üstün olarak gösterilen örneğimiz, rehberimiz ve öğretmenimiz Hz. Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem)’i tanıtmalı ve öğretmeliyiz. İşte bu vesileyle bu kitapları tercih ettik ve isteyen öğrencilerin istifadesine sunduk. Çünkü gelecek nesillerimize bırakabileceğimiz en güzel miras, güzel ahlaktır. Bunu asla unutmamalıyız”
   Son olarak konuşan Vali Yardımcısı Ali Uslanmaz ise: “Peygamber Efendimiz demek, Kur’an demektir. O’nun yaşantısı da İslamiyet demektir. Biz yöneticiler, sizleri geleceğe hazırlarken, aslında ailelerinizi de hazırlıyoruz. Bizler, sizlerin; anne babanıza, milletinize, büyüklerinize saygılı ve ilimli bir şekilde büyümenizi istiyoruz.”
   Daha sonra kitap okuma yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri kendilerine takdim edildi. Son olarak İl Müftüsü Güven ve Melikgazi İlçe Müftüsü Polat tarafından kitap okuma yarışmasının düzenlenmesinde emeği geçen Hisarcık Meydan Camii İmam Hatibi Adem Öz ve Hisarcık Kayadibi Camii İmam Hatibi Fatih Türkmen’e teşekkür belgesi takdim edildi.
   Haber Merkezi
Bu haber 222 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ