Bugun...
KESOB İLE TOKİ İŞBİRLİĞİNDE YAPILAN 834 KONUTUN YAPIMI TAMAMLANDI
Tarih: 02-08-2019 10:33:00 + -KESOB İLE TOKİ İŞBİRLİĞİNDE YAPILAN 834 KONUTUN YAPIMI TAMAMLANDI

   Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KESOB) ile TOKİ işbirliğinde yapılan 834 konutun yapımı tamamlandı. Evlerin bu ay itibariyle üyelere teslim edileceğini söyleyen KESOB Başkanı Ahmet Övüç, “Bugüne kadar sırtımda Erciyes Dağı kadar yük vardı, bugünden sonrada bu yükü sırtımdan indiriyorum” dedi.  
   KESOB ile TOKİ işbirliği ile 2017 yılında temeli atılan 834 konutun yapımı tamamlandı. Konut alanını gezen KESOB Başkanı Ahmet Övüç, üyelerin bu ay içerisinde evlerine kavuşacağının müjdesini verdi. Kendilerinden kaynaklanmayan sebeplerden dolayı evlerin teslim tarihinin geciktiğini kaydeden Övüç, “KESOB ile TOKİ arasında yaptığımız sözleşme gereği esnaf ve sanatkârımıza ve yanında çalışan arkadaşlara konut yapmak üzere yola çıktık. Bu beyanımıza TOKİ’de cevap verdikten sonra önce arsa seçimini yaptık. Daha sonrada TOKİ’ye müracaat ederek 834 konutun planlaması yapıldı. Buranın temelini de 2017 yılında attık ve hızlı bir çalışma yapıldı. Bu konutları 3-5 ay önce teslim etmeyi çok arzu ettik. Arkadaşlarımıza ‘Ramazan öncesinde 2 bayramı bir arada yaptırırız’ dedik ama 2 bayramı bir arada yapamadık. Özür diliyorum. İnşallah bu bayramda 2 bayram bir arada olacak. Konutlarımızı biran önce teslim edeceğiz. Bizimle beraber başlayanlar halen temel atamadı ama biz bu ay itibariyle konutları teslim edeceğiz. Buranın temelini 2017’nin Nisan ayında attık. 2017’den 275 gün, 2018’den 365 gün, 2019’dan ise 150 gün olmak üzere temel attığımız günden bugüne 790 gün geçti. Kayseri kış memleketidir. Kış aylarında buranın betonlarının atılmasını istemedik. Burada 3 kış geçirdik. Buradaki üyelerimize en iyi şekilde vermek için peyzajı yapılarak teslim ettik” ifadelerini kullandı.
   KESOB üyelerini ev sahibi yapmak için çok çalıştıklarını kaydeden Başkan Övüç, sırtından Erciyes Dağı kadar yük indiğini söyleyerek, “Ayın 8’inden itibaren günde 60-70 konut olmak üzere bütün konutlar teslim edilecek. Bu konutların içerisinde hak sahiplerinin güle güle oturmasını Allah’tan diliyorum. İnanınki, bugüne kadar sırtımda Erciyes Dağı kadar yük vardı. Bugünden sonrada Erciyes Dağı’nı sırtımdan indiriyorum, bütün üyelerimiz güle güle hayrını görsün diyorum. Herkes evlerinin içerisinde çoluk çocuğuyla sağlık ve sıhhat içerisinde mutlu bir şekilde oturmalarını diliyorum” diye konuştu.
   İHA
Bu haber 203 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ