Bugun...
“KEŞKE AHMET DOĞAN ADAY OLMASAYDI”
Tarih: 08-04-2015 18:59:00 + -


Baro Başkanı Fevzi Konaç, İsrail'in Mavi Marmara saldırısı sonucu şehit ettiği Furkan Doğan'ın babası Ahmet Doğan'ın AKP'den Kayseri Milletvekili adayı olmasına ilişkin çok çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

“KEŞKE AHMET DOĞAN ADAY OLMASAYDI”

Sosyal paylaşım sitesi Facebook’tan " Şehit Furkan Doğan ve siyaset" başlıklı bir yazı paylaşan Konaç, "Ümmetin şehidi, bir parti veya derneğin kalıbı içine sokulmamalıydı. Şehidimizin üzerinden siyaset yapmak veya bir paye elde etmek şüphesi ne kadar onur kırıcı bir durumdu. Hala üzülür ve böyle bir duruma düşmekten Allah'a sığınırım" şeklinde ifadeler kullandı.
           Baro Başkanı Fevzi Konaç, sosyal paylaşım sitesi Facebook hesabından konuya ilişkin şu paylaşımlarda bulundu: "Gençliğin olabildiğince dejenere olduğu bir zaman diliminde, Furkan adeta bu toprağın gençleri için rol model olmuştu, olabilirdi. Şehadet kavramını; unutulan, gömüldüğü topraktan yeniden çıkarmıştı. Allah'a binlerce kez hamd ettik. O günlerde Anadolu Gençlik Derneğimiz adına bir gençlik merkezi açmaya çalışıyorduk. Hedefimiz bu toprağın gençlerine milli ve manevi değerleri anlatmaktı. Ümmetin Şehidi, bir parti veya derneğin kalıbı içine sokulmamalıydı! Endişelere hak vermekle beraber, asıl amacı anlatarak değerli ailesinin ve babası Ahmet Doğan Hocamızın muvaffakatıyla nihayetinde ismi merkeze verdik... Biraz üzülmüş, biraz da işin doğrusu bu düşünceyi garipsemiştim. Şehidimizin üzerinden siyaset yapmak veya bir paye elde etmek şüphesi ne kadar onur kırıcı bir durumdu... Hala üzülür ve böyle bir duruma düşmekten Allah'a sığınırım...  Çok sevdiğim biri olan Furkan'ımızın babası Ahmet Hocam bugün Ak Parti'den aday gösterildi. Şehid babası olmanın onuru, inşallah kıyamete kadar ona eşlik edecek. Diğer dünyalık paye ve makamlar bu şerefin yanında zerre kadar anlam ifade etmiyor benim için... Keşke hiç bir partiden aday olmasaydı desem haddim değil. Ümmetin Şehidi Furkan'ın, bir partinin siyasetinin malzemesi olmasın korkusunun, bugün bir anlamının kalmadığını görmenin üzüntüsü içinde olduğumu belirtmez isem, kendi içimdeki depremi durduramayacağım için, dertleşmek adına yazıyorum. Şehadet makamını her türlü suistimal ve siyasetin müdahalesinden korumak kaygısı, bu ismi tamda siyasetin kollarına terk etme noktasına gelmişse, ne diyeyim ne söyleyeyim. Ama bize reva görülen muamelenin vicdanlardaki yerini merak etmiyor da değilim. Bizim cenahta değişen hiç bir şey yok. Biz ellerimizi o gün neye açmışsak, bu günde ona açıyoruz. "Ya Rabb'i ahirette Muhammed AS. İle komşu et bizleri. Şehidlerle komşu eyle bizleri. Şehidimizin güzel makamını göster bizlere... Biz O'nu Senin için sevdik. Yolundan ayırma tüm gençlerimizi..." Ömer Karaoğlu'nun diliyle "Şehid Tahtında Rabb'e Gülümserken" bize neler oluyor."                                                                            Haber: Mehmet Yılmaz
Bu haber 5808 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR