Bugun...
‘KENTİMİ TANITMAYA GÖNÜLLÜYÜM’ PROJESİ BÜNYAN’DA DEVAM EDİYOR
Tarih: 14-02-2018 10:17:00 + -‘KENTİMİ TANITMAYA GÖNÜLLÜYÜM’ PROJESİ BÜNYAN’DA DEVAM EDİYOR

    Kayseri Valiliğince yazılan ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından finanse edilen ‘’Kentimi Tanıtmaya Gönüllüyüm Projesi’’nin 2017-2018 ikinci etabı Bünyan’da başladı.
   Çoğunluğu taşıma sistemi ile lise ve dengi okullarda eğitim-öğretim gören öğrencilere (ORAN) Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından bastırılan ve Eğitimci-Yazar Abdullah Ayata ile Yazar-Yönetmen Emrah Bekçi tarafından imzalanan kitaplar hediye edildi.
   Program hakkında bilgi veren Yazar-Yönetmen Emrah Bekçi; “ Verdiğimiz seminerlerin içeriği Türk-İslam Tarihi ile Kayseri erken döneminden günümüze kadar ulaşan zaman dilimini içeriyor. Öğrencilere yapılan sunum içeriğinde, Kayserimizin tarihi mekânlarının kısa metrajlı belgeseli ile TBMM arşivinden elde edilmiş 1900 senesi öncesi ve sonrası fotoğrafların bulunması, gençlerin yaşamış oldukları şehrin dününü ve bugününü daha iyi bir şekilde idrak etmelerini sağlıyor” dedi.
   Bekçi ayrıca; “Projenin hayata geçmesine olanak sağlayan Valimiz Süleyman Kamçı’ya; projeyi finanse eden (ORAN) Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci ve çalışanlarına, şehrimiz eğitimine verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
   Haber Merkezi
Bu haber 265 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR