Bugun...
KAYSO BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTCİ;
Tarih: 10-10-2017 11:36:00 + -KAYSO BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTCİ;

           “MARKALAŞMA VE İNOVASYONA DAHA FAZLA ÖNEM VERMELİYİZ”

   Sanayi Odası (KAYSO) meslek komitelerinden 1., 8., 9., 10., 11. ve 26. gruplara yönelik genişletilmiş meslek komitesi toplantısı yapıldı. Toplantıya, KAYSO Meclis Başkanlık Divanı, Yönetim Kurulu Üyeleri ve meslek komitesi üyeleri katıldı.
   Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitci, oda faaliyetleri ve üyelere yönelik çalışmaları hakkında bilgiler aktardı.
   Sanayiciler olarak seslerini daha iyi duyurmak adına meslek komitesi toplantılarının önemine değinen Başkan Büyüksimitci, “Meslek komitelerimiz iyi çalışırsa, ortak problemler ve çözüm önerilerimizi tartışabiliriz. Bu manada bu toplantılarımızdan çıkan birçok soruna çözüm bulduk. Bizimle devamlı irtibat halinde olur, sorunlarınızı bize sözlü ya da yazılı olarak iletirseniz, bizde ilgili makamlarla görüşüp çözüm yolları ararız” dedi
   Markalaşma ve inovasyona dikkat çeken Başkan Büyüksimitci, “Kayserili sanayiciler olarak markalaşma ve inovasyona daha da fazla önem vermemiz ve katma değerli üretim yapmamız gerekir. Bunun için hükümetimiz her türlü teşvik ve destek altyapısını hazırlamış durumda. Şu anda ilimizde 8 adet olan Ar-Ge merkezi sayısını artırarak, orta-yüksek ve yüksek teknolojili ürünlere adım atmamız gerekli” diye konuştu.
   Toplantının devam eden kısmında tüm sanayiciler teker teker söz alarak sektörde yaşadıkları sorunları ve çözüm önerilerini dile getirdi. İnşaat sektöründe faaliyet gösteren sanayiciler, inşaat demirinin maliyetlerinin arttığını, bununda taahhütle bulunan firmaları zora soktuğunu söylediler. Kağıt sektöründeki firmalar ise, Çin’in kağıt üretimine getirdiği kısıtlamadan dolayı fiyatların arttığını, bununda ambalaj fiyatlarına yansıdığını belirterek, her iki konuya da bir çözüm bulunması gerektiğini dile getirdiler. Sanayicilerin KDV ve geçici vergi konusunda düzenlemeye gidilmesi gerektiğini ve finansman maliyetlerinin arttığı bu ortamda üreticilere kolaylık sağlanması gerektiğini belirtmesi üzerine; KDV ile ilgili Maliye Bakanlığının kapsamlı bir çalışma yapıldığını ifade eden Başkan Büyüksimitci, Odalar olarak kendilerinin de katkıları ile KDV konusunda doğru bir çözüme ulaşılacağını söyledi.
   Haber Merkezi

 

 
Bu haber 323 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ