Bugun...
KAYSO BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTÇİ,
Tarih: 14-03-2018 10:38:00 + -KAYSO BAŞKANI MEHMET BÜYÜKSİMİTÇİ,

"ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEM İÇİN ADAYIZ"  
           "BİR AN ÖNCE SEÇİMİMİZİ YAPALIM SANAYİCİNİN KAYBEDECEK BİR DAKİKA VAKTİ YOK"  

   Yeni dönem için aday olduklarını belirten Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, "Bir an önce seçimimizi yapalım sanayicinin kaybedecek vakti yok" dedi.  
   KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Büyüksimitçi, 1 Nisan'da yapılacak oda seçimleri ve hızlı tren konularında açıklamalarda bulundu. Daha önce adaylığını açıkladığını ve bundan dolayı tekrar açıklama yapmaya gerek duymadığını belirten Başkan Büyüksimitçi, "Seçimler 1 Nisan'da olunca bazıları diyor ki 'Şaka olsun diye mi 1 Nisan yaptınız?' elbette şaka olsun diye değil. Bir an önce seçimimizi yapalım çünkü artık ne sanayicinin ne iş adamının, hiç kimsenin kaybedecek bir dakika bile vakti yok. Biliyorsunuz odaların seçimleri en demokratik seçimlerden biri. Çünkü her bir meslek gurubu kendi içerisinde temsilcileri seçiyor o temsilciler meclis başkanını ve meclis divanını seçiyor. Yine o temsilciler yönetim kurulu, yönetim kurulu başkanını seçiyor dolayısıyla kademeli bir seçim sistemi var. İnşallah biz de 1 Nisan'da yapacağız" diye konuştu. 
   Hızlı tren ve OSB'lere demir yollarının bağlanması ile ilgili de görüşlerini dile getiren KAYSO Başkanı Büyüksimitçi sözlerini şöyle tamamladı: " Bizim gibi ticareti sanayisi gelişmiş illerin olmazsa olmazlarından biri tren yolu taşımacılığı. Ülkemiz de bunu yapabilecek güçte ve kabiliyette. En kısa zamanda yapılacağına inanıyoruz. Mutlak suretle ihracatın artması için İç Anadolu kentlerinde demir yolu nakliye fiyatlarının suretle iyileştirilmesi gerekiyor. Mutlaka bütün organize sanayi bölgelerimizin içerisine demir yolu bağlantısının gelmesi lazım, ki yine Avrupa'da bir çok ülkede örneklerini görüyoruz. Bırakın organizenin içerisine, bir çok fabrika sahası içerisine demir yolu bağlantısı var.  Biz de Sanayi Odası olarak bu konuda üzerimize düşeni yapmaya hazırız"
   İHA                                        
Bu haber 1509 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR