Bugun...

KAYSO BAŞKANI BOYDAK; “TÜRKİYE’NİN SEÇİMLERLE KAYBEDECEK ZAMANI YOK”
Tarih: 29-06-2015 12:55:00 + -


Sanayi Odası Haziran ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan KAYSO Başkanı Mustafa Boydak, Türkiye’nin artık en az bir dört yıl seçimsiz bir şekilde ve büyüyen bir anlayış içerisinde yoluna devam etmesi gerektiğini belirterek, artık Türkiye’nin seçimlerle kaybedecek zamanının olmadığını söyledi.

KAYSO BAŞKANI BOYDAK;            “TÜRKİYE’NİN SEÇİMLERLE KAYBEDECEK ZAMANI YOK”

           KAYSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak, meclis toplantısına katılımlarından dolayı Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu’na teşekkür ederek, kendisinin bilgi ve becerisine çok güvendiklerini dolayısı ile Talas ilçesini daha güzel konumlara getireceğinden en ufak bir endişelerinin olmadığını söyledi.            İş dünyası olarak işlerinin daha da iyiye gidiyor olmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını, bekleyen yapısal tedbirlerin bir an önce hayata geçmesini ve iş dünyasının dünyadaki rakipleri ile yarışırken daha da öne çıkmasını sağlayacak tedbirlerin alınmasını beklediklerini açıklayan Boydak, bunların da kuvvetli bir hükümet ile çok rahat bir şekilde yapılacağına inandıklarını belirtti. Başkan Boydak, yeni hükümetin kurulmasının bir ay kadar bir zaman alabileceğini ancak Türkiye’nin kendi dinamikleri içerisinde makro ekonomik istikrarını devam ettireceğini, bununda Türkiye’nin bu güne kadar ekonomi yönetimini iyi bir şekilde yapmış olmasının bir göstergesi olduğunu söyledi.
           Yeni hükümetin kurulması ile birlikte daha net tablonun ortaya çıkacağını ifade eden Boydak, Türkiye’nin artık en az bir dört yıl seçimsiz bir şekilde ve büyüyen bir anlayış içerisinde yoluna devam etmesi gerektiğini, iş dünyası olarak siyasileri cesaretlendirmeleri gerektiğini ve artık Türkiye’nin seçimlerle kaybedecek zamanının olmadığını açıkladı. Koalisyon hükümetlerinin sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok ülkesinde olduğunu, özellikle Avrupa ülkelerinin birçoğunun koalisyonla yönetildiğini ifade eden Boydak, bir uzlaşma kültürü içerisinde Türkiye’nin iç barışına bir zarar ziyan gelmeden yoluna devam etmesi temennisinde bulundu. İSO ilk 500’de 16 KAYSO üyesinin yer aldığını açıklayan Boydak, “Geçen yıl bu sayımız 13’tü, bu sene 16 oldu. Burada yüzde 25’lik bir artıştan bahsedebiliriz. Bu listelere giren üyelerimizi tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıllarda daha fazla üyelerimizin yer almasını temenni ediyoruz. Listemizin birinci sırasında yine HES Hacılar var. Bizim gururumuz oldu. Her zaman söylediğimiz gibi şirketlerimizin bu listelere girerken kar ediyor olmaları, karlılıklarını sürdürebilmeleri, pazar paylarının düşürmeden istikrarlı gidişatını devam ettirmesi ve aynı ciroyu daha az elemanla yapıyor olmaları önem arz etmekte. Kayseri’deki firmalarımızın bu özelliklerini öne çıkararak yollarına devam etmelerini temenni ediyoruz” diye konuştu.
            Yapmaya başladığı ve başlanacak projelerle ilgili sanayicilere bilgiler veren Başkan Palancıoğlu, Türkiye'de vatandaşların istek ve taleplerinin anında muhatap bulacağı ilk sanal masayı kuran belediye olacaklarını söyledi. Palancıoğlu şöyle konuştu; "Çalışmalar tamamlandı yaklaşık 15 gün sonra facebook, twitter ve whatsapp gibi sosyal kanalları kullanarak istek, talep ve önerilere en hızlı şekilde cevap vereceğiz. Zannediyorum Kayseri'de teknik açıdan en hızlı hizmet veren belediyelerden biri olduk. Çok şükür 15 ay içinde belli bir yol kat ettik. Seçim sürecinde 20 civarında kendimin hazırladığı projeleri açıklamıştım. Bunların gerçekleşmesi için çalışıyoruz. Bundan sonra da bu projelere destek için sizlerin kapısını çalmaya başlayacağız. Bunların en önemlilerinden beni heyecanlandıran hem Erciyes hem de Melikşah üniversitelerine büyük katkı sağlayacağını düşündüğüm 24 saat açık kütüphane ve yaşam merkezi projesi. Bir diğeri Ali Dağı 360 Proje; bu projeyle dağın etrafında yürüyüş, bisiklet, fayton ve binicilik yapılabilecek. Çalışmalar hızla ilerliyor. Buna benzer güzel projelerimizi hayata geçirmek için çalışıyoruz" Haber Merkezi

 
Bu haber 4014 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR