Bugun...
“KAYSERİ’DE SANDIKLARI PATLATIYORMUYUZ”
Tarih: 09-06-2018 10:06:00 + -“KAYSERİ’DE SANDIKLARI PATLATIYORMUYUZ”

            ERDOĞAN KAYSERİDE KONUŞTU;

 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin düzenlediği mitingine katılmak için Kayseri’ye geldi. Kayserililere seslenen ve her zaman kendilerine destek veren Kayserilerinin bir kez daha destek vermesine isteyen Erdoğan; “Siz bizi hiç yalnız bırakmadınız. Şimdi de yine Kayseri’nin desteğine ihtiyacımız var. Vakit  Kayseri vakti, Vakit Türkiye vakti diyor muyuz. İnşallah sizlerin desteği ile Türkiye şahlanacak” dedi.
 *** Cumhurbaşkanı Erdoğan eski hava ilkem bakım merkezinin bulunduğu 1500 dönümlük alana ayrıca Millet Bahçesi yapacaklarını vurguladı. CHP’yi de eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Bunlar yaptıklarımızın hepsini yakacaklarını, ülkemizi nasıl eskiye götüreceklerini anlatıyorlar? Biz bunların cibilliyetini iyi biliyoruz. Bunlara kalsa bizi 90'lara geri döndürecekler. Hatta bunlar taş devrine geri döndürecekler. Kayseri’den CHP’ye oy verecek misiniz?” dedi.
   Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri Havalimanı'nda yöresel kıyafetli çocuklar tarafından çiçeklerle karşılandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Kayseri Valiliği'ni ziyaret etti. Erdoğan, valiliğe gelişinde tören mangasını selamladı.
 Daha sonra platforma çıkarak halka seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Seni kalpten selamlıyorum Kayseri’nin bütün mahallelerindeki kardeşlerimi selamlarım. Siz bizi hiç yalnız bırakmadınız. Şimdi de yine Kayseri’nin desteğine ihtiyacımız var. Türkiye yeni yönetim sistemine ilk adımını atacak. Bunun için tercihlerimiz çok dikkatli yapmalıyız. Diğer n adayların kimlerle birlikte olduğu görüyorsunuz. Kayseri’den CHP’ye oy çıkacak mı? Öyle ise iyi çalışacağız. Kayseri bu seçimlerde bir kez daha sahip çıkıyor mu? 24 Haziran’da güçlü Türkiye için Cumhurbaşkanlığında şahsımı, mecliste AKP’yi desteklemeye hazır mıyız. Kayseri vakit, Kayseri vakti diyor muyuz? Vakit Türkiye vakti diyor muyuz. İnşallah sizlerin desteği ile Türkiye şahlanacak. Demokrasiler seçimlerin er meydanıdır. Seçim meydanlarında yaptıklarımızı anlatıyoruz, halen yapacaklarımızı anlatıyoruz. 2023 ve 2071 vizyonlarımızı anlatıyoruz. Diğerleri ne anlatıyor? Ülkemizi nasıl eskiye götüreceklerini anlatıyorlar? Biz bunların cibilliyetini iyi biliyoruz. Bunlara kalsa bizi 90'lara geri döndürecekler. Hatta bunlar taş devrine geri döndürecekler. Birası Kayseri. Kayserinin sesi gürdür” dedi.
   Kayseri ülkemizin ve şehrimizin geleceğini bu zihniyete bırakacak mısınız? Bunun için güçlü hükümet, güçlü meclis, güçlü Türkiye diyor muyuz diye seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan; “ Millet bahçeleri yapmaya başladık. Kayseri’de nereye yapacağız. Eski Hava İkmal Bakım Merkezi’nin olduğu çok uzun zamandır boş olan yere 1500 dönümlük yeri bir millet bahçesi yapıyoruz. Yanı İngilizlerin Hyde Parkı varsa bizinde millet bahçemiz var. Bir köşesine de güzel bir cami yapacağız. İstanbul’da ki Çamlıca Cami’ye bir cami yaptıracağız. İstinaf Mahkemesi’ni faaliyete geçiriyoruz. İnşallah illerimize millet kıraathaneleri kuracağız. İçinde tamamen kitaplar olacak. Bunun yanında internet olacak. Kahvesi çayı keki olacak. 24 saat hizmet verecek. Genci yaşlısı gelecek kitap okuyacak, dersini çalışacak, muhabbet sohbet yapacaklar. Bu kekler çaylardan ücret almak yok. Biz bu işe kafa yoruyoruz. Çıkmış konuşuyor, 'Oralarda kumar mı oynayacaklar?' diyor. O sizin işiniz. Cello bunlar cello. Kıraathane okuma evi demektir. Kayseri CHP'ye Milletvekili vermemeli. AK Parti gümbür gümbür çıkmalı. Kayseri'nin 10 Milletvekili var. 10'da 10 tamam mı? Yüksek Hızlı Tren'e gar lazım. Kolları sıvadık” diye konuştu.
   CHP ve CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’yi de eleştiren Erdoğan; “Söyleyeyim ben, Muharrem Edirne'de birini ziyaret ediyor ve övünüyor. Bu Demirtaş değil miydi 53 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan? AK Parti Suriye'de 4000 km alanı terörden temizledi, Suriyeli mülteciler temizlenen bölgelere geri dönüyor. Bay Kemal Afrin'e girmeyin diyordu. Ankara'dan İstanbul'a terör yandaşlarıyla yürüdüler. Bizim yandaşlarımız millet millet. Biz yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan dedik. Muhalefet sizden oy istemeye gelince bu soruları sorun” diye konuştu.
   Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan şöyle devam etti; “ Ülkemizi 16 yılda 3,5 kat büyüttük, önümüzdeki dönemde 2 kat daha büyütmeye talibiz. Kayseri'ye son 16 yılda 23,5 kattrilyon yatırım yaptık. Biz göreve geldiğimizde üniversite öğrencileri 45 tl burs alıyordu biz bunu 470 liraya çıkardık. Kayseri'ye üçüncü devlet üniversitesini kazandırdık mı? Talep ordaysa karşılık burda. Sağlıkta 15'i hastane olmak üzere 42 sağlık tesisi yaptık.”
   Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından sonra AKP Kayseri milletvekilleri tanıtıldı.    
   Haber Merkezi

 

 
Bu haber 544 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR