Bugun...
KAYSERİ NÜFUSUNUN 2 KATI BU HASTANEDE TEDAVİ OLDU
Tarih: 24-01-2018 10:05:00 + -KAYSERİ NÜFUSUNUN 2 KATI BU HASTANEDE TEDAVİ OLDU

   Sağlık Bilimleri Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan, hastanede 2017 yılının ilk 10 ayında 3 milyon 334 bin 591 kişinin tedavi olduğunu söyledi.
   Sağlık Bakanlığı istatistik Analiz Raporlama ve Stratejik Yönetim Daire Başkanlığının yayınladığı 2017 yılının ilk 10 ayının verilerine göre Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi tüm Türkiye'deki hastaneler içinde muayene sayısıyla birinci sırada yer aldı. Başhekim Binası önünde basın toplantısı düzenleyen İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ve Başhekim İbrahim Özcan, personellere teşekkür etti. Toplantıda konuşan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan, "Hastanemiz 1994 yılında kurulan, 2005 yılında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmuş ve 2015 yılında ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi ile afili olan tarihi geçmişi ve kökleri olan bu karmaşık yapılanmış 10 ayrı yerde 25 ayrı binandan oluşan kompleks bir hastanedir. 2017 yılı 10 aylık dönem içerisinde 3 milyon 334 bin 591 ayaktan hasta ile Türkiye birincisi olmuştur. 78 nim 847 yatan hastaya bakan hastanemiz bu konuda da Türkiye birincisi olmuştur" şeklinde konuştu.
   İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli ise bu başarıda emeği geçenlere teşekkür ederek, "Burada toplanma amacımız, Sağlık Bakanlığı'nın yayınlamış olduğu verilerde 4 branşta poliklinik anlamında birinci, toplam 19 branşta da ilk 10'a giren Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanemizin başarısını konuşuyoruz. Bu başarıda emeği geçen sekreterinden hizmetçisine, doktorundan profesörüne kadar herkese teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel bir hizmet veriliyor. Nitelik açısından da bu hizmetin üstünün doldurulması şehir hastanesine geçtikten sonra gerçekleşecektir. Çünkü şuan nitelikli yatak sayımız burada 300 civarındadır. Şehir hastanesindeki tüm yataklarımız nitelikli olacak. Dolayısıyla orada otelcilik hizmetleri anlamında 5 yıldızlı oteli aratmayacak hizmet verilecektir. En kısa zamanda da bu yıl içerisinde müşahede edeceğimizi umuyorum. Bu çalışmalarımız yoğunluklu olarak devam edecektir" diye konuştu.
   İHA
Bu haber 625 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR