Bugun...
KAFKAS DERNEKLERİ BİRLİK PLATFORMU’NDAN ORTAK KARAR
Tarih: 17-05-2018 10:39:00 + -KAFKAS DERNEKLERİ BİRLİK PLATFORMU’NDAN ORTAK KARAR

   ALDIKLARI KARARI PARTİLERE GÖNDERDİLER
  
*** Kafkas kökenli 6 Farklı Dernek Yöneticileri tarafından oluşturulan “Kayseri Kafkas Dernekleri Birlik Platformu Üyeleri” bir araya geldi. Bir araya gelen platform üyeleri, hangi siyasi partiden olursa olsun Kafkas kökenli milletvekili aday adaylarını seçilebilecekleri sıraya koyan partiye destek verme kararı aldılar. Aldıkları karar bir deklarasyon halinde tüm siyasi partileri gönderildi.

   73 BİN SEÇMENİMİZ VAR DEDİLER
   *** Kayseri Kafkas Dernekleri Birlik Platformu Üyeleri, sadece Kayseri’de 120 bine yakın Çerkez nüfusun olduğunu, 1 Kasım seçimlerin de yaklaşık 73 bin seçmenlerinin oy kullandığını belirlediklerini, örgütlü bir toplum olmanın gereği olarak bundan böyle birlikte hareket etme kararı aldıklarını ve bu kararı da hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin tüm siyasi partilere bildirdiklerini açıkladılar.
   Kafkas kökenli 6 Farklı Dernek Yöneticileri tarafından oluşturulan “Kayseri Kafkas Dernekleri Birlik Platformu Üyeleri” bir araya geldi. Bir araya gelen platform üyeleri, hangi siyasi partiden olursa olsun Kafkas kökenli milletvekili aday adaylarını seçilebilecekleri sıraya koyan partiye destek verme kararı aldılar.
   Dernek merkezinde önceki gün düzenlenen toplantıya Kayseri Kafkas Derneği Başkanı Hayrettin Boran, Kayseri Kafkas Derneği Genel Sekreteri Mehmet Tav, Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği Başkanı İzhan Baykal, Kayseri Birleşik Kafkasya Derneği 2. Başkanı Fatih Yıldırım, Uzunyaylalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Duran Karaçay, Aşağıborandere Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Cafer Arslan, Sacayağı Köyü Derneği Başkanı Murat Öztemur ve Methiyeliler Köyü Derneği Onur Kurulu Üyesi Necmi Baysal katıldı.
   Kayseri Kafkas Dernekleri Birlik Platformu Üyeleri, sadece Kayseri’de 120 bine yakın Çerkez nüfusun olduğunu, 1 Kasım seçimlerin de yaklaşık 73 bin seçmenlerinin oy kullandığını belirlediklerini, örgütlü bir toplum olmanın gereği olarak bundan böyle birlikte hareket etme kararı aldıklarını ve bu kararı da hiçbir siyasi ayrım gözetmeksizin tüm siyasi partilere bildirdiklerini açıkladılar.
   Karar öncesi yapılan ön görüşmeye diğer Kafkas Kökenli milletvekili aday adayları gibi Gazetemizin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zaman da CHP Milletvekili Aday Adayı Recep Bulut’ta davet edildi.
Bu haber 2362 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR