Bugun...
KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU ÜYELERİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU
Tarih: 12-03-2018 10:14:00 + -KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU ÜYELERİ KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

   Ticaret Odası ve Kadın Girişimciler Kurulu tarafından ortaklaşa organize edilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği yapıldı.
   TOBB Kayseri Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Merve Sarıoğlu, Türkiye’de kadın deyince konuyu birçok açıdan ele almak mümkündür. Öncelikle her türlü şiddetin gölgesinde hayatını geçiren Filistin, Arakan ve Halep’te yaşayan bütün Müslüman hanım ve kardeşlerimize daha özgür daha insancıl yaşayaiblecekleri bir hayat için hep beraber dua elim ve tepkimizi buradan dile getirelim” dedi.
   2007 yılında yola çıkan TOBB Kadın Girişimciler Kurulları ile 81 ilde girişimciliği özendirme faaliyetlerine devam ettiklerini aktaran Merve Saroğlu, ‘Nitelikli kadın girişimci ve girişim kültürünün kadınlar arasında yaygınlaşmasını sağlama’ misyonu ile çıkılan yolda 8000 kayıtlı üyesi ile önemli projelere imza atıldığının altını çizdi. Kayseri KGK olarak 4 yıldır görevde olduklarını ve camiada geniş yelpazede katılımlı temsilcilerle 12 üye ile çeşitli hizmetlerin verildiğini dile getirdi. Başkan Sarıoğlu, “Ticaret Odası olarak KOSGEB girişim sertifikasını 232 hanım kardeşimiz ile buluşturduk. Eğer istersen projeleri ile girişimini yolunun kendini tanımaktan ve cesaretli olmaktan geçtiğini bilerek Kayseri’nin 13 ilçesindeki kadınlarımıza mutlu evliliği, hukuksal hakları konusunda biliçlendirmeyi, mutlu çocuklar yetiştirmeyi, girişimciliği anlatmaya ve kadın üretim kooperatifleri konusunda yapılarına destek olmaya devam ediyoruz” diye konuştu. Kayseri Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, kadınların bizim başımızın tacı olduğunu ve en önemlisi hayat ortağımızın olduğunu söyledi. Hiçyılmaz: “Kadınlar Türk toplumunda çok kötü konumda olmadılar ama uzun zaman çok da iyi bir yere sahip olmadılar. Kadınlar yıllarca kırsal kesimde tarlada çalışan, evlerde temizlik hizmeti yapan bir kesim olarak görüldü. Kadının önünde iş hayatına atılmasıyla ilgili bir sürü engel bulunmaktaydı Ancak son yıllardaki ekonomik gelişmeyle birlikte kadınlarımızın daha çok ekonominin içinde yer almaya başladı” dedi.  Etkinlik hediye çekilişi, kadınlara çiçek sunumu ve hatıra fotoğrafının çekilmesinin ardından son buldu.
    Haber Merkezi
Bu haber 330 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ