Bugun...

İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN KANUN TEKLİFİ
Tarih: 06-02-2020 09:54:00 + -İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ’TAN KANUN TEKLİFİ

            “KONUTLARDA ELEKTRİK, SU VE DOĞALGAZ İÇİN KDV YÜZDE 1’E DÜŞÜRÜLSÜN”

   İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekerek, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığına konutlarda kullanılan elektrik, su ve doğalgaz için KDV’nin yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülmesi için kanun teklifi sundu.
   İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, vatandaşların yaşadığı ekonomik sıkıntıları bir kez daha Meclis gündemine taşıdı. Art arda gelen zamlara dikkat çeken Ataş, “Ülkemizde ki yaşanılan ekonomik kriz, sürekli hale gelen zamlar, döviz kurlarında ki artışlar artık vatandaşlarımızı hayat pahalılığı ile mücadele edemez hale getirmiştir. Açıklanan veriler de göstermektedir ki vatandaşlarımızın büyük bir çoğunluğu açlık veya yoksulluk sınırında yaşamaktadır. Sosyal devlet ilkesinin bir gereği olarak devletimiz milletimizin yarasına merhem olmalıdır. En azından elektrik, su doğalgaz gibi zorunlu tüketim kalemlerinde rahatlatmak, bu kalemlerden alınan vergileri azaltmak ciddi önem arz etmektedir” dedi.
   Bu kapsamda konutlarda kullanılan elektrik, su ve doğalgaz için KDV’nin yüzde 18’den yüzde 1’e düşürülmesi için Meclis Başkanlığına teklifi sunan Milletvekili Dursun Ataş, ilgili kanun değişikliği teklifi ile konutlarda zaruri olarak kullanılan doğalgaz, su ve elektrikten alınan vergilerde indirim yapılarak vatandaşın yaşadığı hayat pahalılığının bir nebze azaltılması amaçlandığını söyledi.
   Haber Merkezi

 
Bu haber 380 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR