Bugun...
İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ,
Tarih: 28-07-2020 10:11:00 + -İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ,

           “AKP DÖNEMİNDE YOKSULLAR DAHA DA YOKSUL, ZENGİNLER DAHA DA ZENGİN”

   İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis’te ‘İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi’ üzerine söz alarak, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Söz konusu kanun teklifin günü kurtarmaya yönelik bazı düzenlemeler içerdiğini ifade eden Ataş, uzun vadede AKP iktidarının oluşturduğu tahribatları gidermeye yetmeyeceğine dikkat çekti.
   Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) vatandaşların sorunlarını gündeme taşımaya devam eden Milletvekili Dursun Ataş, “AKP iktidara gelirken ileri demokrasi, hukuk, özgürlükler, insan hakları gibi kavramları kullanmıştır. Bugün gelinen noktada ise iktidar, antidemokratik uygulamalarıyla hukuku siyasallaştırıp, iktidarın sopası hâline getirmiştir. İnsan haklarını hiçe saymış, özgürlükleri kısıtlamış, AKP kuruluş değerlerini hiçe saymış, iktidara gelirken kullandığı bütün argümanları inkâr noktasına gelmiştir. Yolsuzlukla, yasaklarla, yoksullukla mücadele diyerek gelen iktidar şu anda bu 3Y’nin sahibi olmuştur” dedi.
    “Yoksullukla mücadele edeceğini söyleyen AKP döneminde, yoksulluk arttı, Türkiye’de yoksullar daha da yoksullaştı, zenginler daha da zenginleşti” ifadelerini kullanan Milletvekili Ataş şunları söyledi, “Yolsuzlukla mücadele edeceğini söyleyen AKP döneminde, ülkemiz yolsuzluklarla anılan yandaşların ihalelerle zengin edildiği, yardımların bile vakıf ve dernekler üzerinden belli kişi ve cemaatlere aktarıldığı, ülke topraklarının parsel parsel satıldığı bir ülke hâline gelmiştir. Yolsuzlukla mücadele eden Uluslararası Şeffaflık Örgütü 2019 yılı yolsuzluk algı endeksinde ülkemiz 180 ülke arasından 91’inci sıraya gerilemiştir. Yoksullukla mücadele edeceğini söyleyen AKP döneminde, yoksulluk arttı, Türkiye’de yoksullar daha da yoksullaştı, zenginler daha da zenginleşti. Geçim sıkıntısı yüzünden her gün intihar edenlerin yaşandığı bir ülke hâline geldik. Milyonlarca gencimiz işsiz, vatandaşın mutfağında yangın var, halk yoksulluğun pençesinde kıvranıyor, iktidar sahipleri ise büyük bir şatafat ve lüks içerisinde yaşamaya devam ediyor. İktidar yardım edilmiş yoksullar istiyor, biz ise ortadan kaldırılmış yoksulluk o yüzden de iktidarla anlaşamıyoruz.”
   Haber Merkezi

 
Bu haber 608 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR