Bugun...
İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ, CHP’YE YÖNELİK SALDIRIYI KINADI
Tarih: 05-12-2018 10:24:00 + -İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ATAŞ, CHP’YE YÖNELİK SALDIRIYI KINADI

İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, CHP İlçe teşkilatına yönelik saldırıyı kınadı. Ataş, “Seçim sürecinde hangi partiye olursa olsun huzuru bozmaya yönelik bu yöndeki saldırıları şiddetle kınıyorum” dedi.
   CHP Kocasinan İlçe teşkilatına yönelik saldırıya tepki gösteren İYİ Parti Milletvekili Dursun Ataş, seçim sürecinde ortaya çıkan bu tür olayların manidar olduğunu belirtti. CHP’ye geçmiş olsun dileklerini ileten Ataş, “Hangi siyasi partiye ya da kime yapılırsa yapılsın bu tür olayları kabullenmek mümkün değildir. Çünkü bu yöndeki saldırılar demokrasiyi, huzuru hedef almaktadır. Kayserimizde de bu yönde huzuru bozmak isteyenlere hep beraber karşı durmalıyız. Kim yaparsa yapsın karşı durmalıyız. Düşünceler farklı olabilir, ancak hiçbir gerekçe bu yöndeki çirkin saldırılara gerekçe olamaz. Bu konuda herkese büyük görev düşüyor. Siyasetteki kavgacı dil sona erdirilmelidir. Artık toplumu ötekileştiren, kavgayı körükleyen dilden uzaklaşılmalıdır. Çünkü siyasette kullanılan dil toplumu da etkiliyor ve toplum bağları zarar görüyor. Bu konuda vicdani sorumluluk gereği uyarımızı yapıyoruz. Topluma zarar veren, toplumu geren, ayıran, birlik ve beraberliğe zarar veren söylemlerden uzak durulmalıdır. Siyasetçiler bu konuda dikkatli olmalıdır” diye konuştu.
   Diğer yandan Milletvekili Ataş, önceki seçim dönemlerinde de CHP il ve Hacılar teşkilatlarına da benzer saldırıların olduğunu belirterek, “Bu saldırılar sonrası polisimiz gerekli çalışmaları yapıyor. Ancak bu yöndeki saldırıları sadece ‘madde bağımlısı biri yaptı’ diyerek geçiştirmemek gerekiyor. Eğer bu olayların arkasında şehrimizde huzuru bozmak isteyen bazı çevreler de varsa, onlarla ilgili de gerekli çalışma yapılmalı ve bu kişiler de ortaya çıkarılmalıdır.  Çünkü art arda yaşanan bu yöndeki olaylar, düşündürücü bir boyut kazanıyor. Bir kez daha CHP yönetimine ve teşkilatlarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah bir daha bu tür çirkin olaylarla karşılaşmayız. Barış ve kardeşlik içinde ülkemiz iyi olsun diye mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
   Haber Merkezi
Bu haber 227 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR