Bugun...
İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ;
Tarih: 03-08-2019 09:53:00 + -İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ DURSUN ATAŞ;

            “PINARBAŞI YURDUNUN KAPATILMAYACAĞININ SÖZÜNÜ ALDIK”

   İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Pınarbaşı’da Kredi Yurtlar Kurumu tarafından kapatıldığı açıklanan öğrenci yurdu ile ilgili açıklama yaptı. Ataş, KYK yöneticileri ile yaptıkları görüşmelerin ardından yurdun kapatılmaması yönünde söz aldıklarını belirtti.
   Ataş konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı, “Pınarbaşı'da bulunan KYK öğrenci yurdunun kapatılması ile ilgili basına yansıyan haberler üzerine KYK yetkilileri ile görüşmelerimiz yapılmış ve yurdumuzun kapatılmayacağı sözü alınmıştır. Yurttan yararlanan ve yeni kayıt yaptıracak öğrencilerimizin endişelenmelerine gerek yok” dedi.
    Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü, ülke genelinde 150’nin altında öğrencinin bulunduğu yurtların kapatılması yönünde karar almıştı. Bu çerçevede Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu kampusunda bulunan 250 kişilik KYK Pınarbaşı Öğrenci Yurdu’nun da kapatılacağı açıklanmıştı. Tepki toplayan bu kararın ardından Milletvekili Ataş, harekete geçti ve yetkililerle görüşmeler gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerin ardından Ataş, müjdeli haberi kamuoyuna açıkladı ve kapanma gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi. İlçede Meslek Yüksek Okulu açılması yönünde belediye başkanlığı döneminde yoğun gayret gösteren Ataş, bu konudaki mücadelesi ile de sık sık gündeme gelmiş ve destek görmüştü.
   Diğer yandan Pınarbaşı'daki Suna Yalçın Meslek Yüksekokulu’nda Pazarlama, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ile Bankacılık ve Sigortacılık bölümleri bulunuyor.
   Haber Merkezi

 

 
Bu haber 220 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR