Bugun...
İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER KAYSERİ'DE KONUŞTU:
Tarih: 12-03-2018 10:33:00 + -İYİ PARTİ GENEL BAŞKANI MERAL AKŞENER KAYSERİ'DE KONUŞTU:

          " EVET BİZ PROJE PARTİSİYİZ BU PARTİYİ MİLLETİMİZ KURDU"
           MHP'DEN İSTİFA EDEN PINARBAŞI BELEDİYE BAŞKANI DURSUN ATAŞ İYİ PARTİ'YE KATILDI
           KONGREDE MEVCUT İL BAŞKANI HÜSEYİN TEKİN İLE ORHAN KÖKSAL'IN LİSTELERİ YARIŞTI

   *** İYİ Parti Kayseri İl Teşkilatı 1. Olağan İl Kongresini Kadir Has Kongre ve Spor Merkezinde yaptı. Yaklaşık 10 bin kişinin katıldığı kongreye İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile genel merkez yöneticileri de katıldı. Divan Başkanlığını Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu'nun yaptığı kongrede bir süre önce MHP'den istifa eden Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş İyi Parti'ye geçti. Dursun Ataş'ın parti rozetini Genel Başkan Meral Akşener taktı. İkili daha sonra birlikte salondaki partilileri selamladı. Ataş daha sonra Akşener'i Pınarbaşı'ya da davet etti. Akşener'de, Pınarbaşı'na geleceğinin sözünü verdi.
   *** Partinin mevcut Başkanı Hüseyin Tekin ile Orhan Köksal'ın yarıştığı kongrede konuşan İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener'de "Bugün burada Kayserili farkını bir kez daha gösterdi. Kayseri'de kongremizi bir düğün havasında yapıyoruz.  Bundan sonra diğer şehirlerin işi zor" dedi. Akşener ayrıca kendisini ve partisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de cevap vererek, "Saray koalisyonunun küçük ortağı diyor ki ‘bunlar proje partisi’ evet biz proje partisiyiz, milletimizin projesiyiz. Bu partiyi milletimiz kurdu" ifadelerini kullandı.         
   İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin il kongresine katılmak üzere karayoluyla Kayseri'ye geldi. Uzun bir konvoy eşliğinde kongrenin yapıldığı salona gelen Akşener, Başbakan sloganları ile karşılandı. Kongrede uzun bir konuşma yapan Genel Başkan Akşener, "Bugün burada Kayserili farkını bir kez daha gösterdi. Kayseri'de kongremizi bir düğün havasında yapıyoruz.  Bundan sonra diğer şehirlerin işi zor. Biz henüz 4 aylık partiyiz. Bugün itibariyle 47 ile gittik. 47 ilde vatandaşlarımızla dertleştik. 'İYİ Partiyi kuramazlar, kurdurmazlar' denilmişti, kurduk. 'Yapamazlar' demişlerdi, birlikte yaptık. Şimdi de kongrelerimizi yapıyoruz. İnşallah yapılan seçimde en büyük iktidar alternatifi ve Cumhurbaşkanlığı alternatifi olacağız. İktidarı ve Cumhurbaşkanlığını alacağız" dedi.
   Konuşmasında bizler 1 Kasım'dan sonra demokrasi mücadelesini edepli olarak sürdürdük diyen Akşener,"Biz demokrasinin uygulanabilmesini istedik. Kim seçilebilirse seçilsin demokratik seçim olsun istedik. Allah'a şükürler olsun iyi ki 'Haydi' demişsiniz. Herkesin iç yüzünü, nasıl görünmeye çalıştığını ve gerçeğin nasıl olduğu görevini gösterdik. 15 Temmuz oldu. 15 Temmuz hain kalkışma sonrası OHAL ilan edildi. Arkasından saray koalisyonu var ya küçük ortağı başkanlık sistemini önerdi. Referanduma gidildi. Referandumda 'Eğer kabul edilirse Türkiye için yanlış olur' dedik ve onlar da 'Bunlar hain, PKK'lı, FETÖ'cü' dediler. Biz de 'Bütün bunları söyleyenler aynaya baksınlar' dedik. Sağlarında, sollarında gelinleri, damatları görecekler, aynada da kendilerini görecekler" diye konuştu.
    Meral Akşener, ayrıca kendisini ve partisini eleştiren Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye de cevap vererek, "Saray koalisyonunun küçük ortağı diyor ki ‘bunlar proje partisi’ evet biz proje partisiyiz, milletimizin projesiyiz. Bu partiyi milletimiz kurdu" dedi. Akşener şöyle konuştu." "Bizim için saray koalisyonun küçük ortağı diyor ki 'Bunlar proje partisidir' Evet bu milletin projesi olan bir partiyiz. Türk milletini destekliyoruz. Milletimizin projesi olarak siyasette yol yürüyoruz. Türkiye konuşamıyor. İnsanlar evlerinde, beyler kahvehanede, hanımlar günlerinde konuşamıyor. Eğer Türkiye konuşabilseydi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde önemli konular tartışılabilseydi bugün biz Afrin'i konuşuyoruz. Burada bir pankart açıldı 'Şehidimiz Mehmet Muratdağı kalbimizdesin' yazıyor. Konuşabilseydik bugün o aziz şehidimizin adını buraya yazmak zorunda kalmazdık. Afrin geç kalınmış bir mecburiyettir. Biz Irak'ı, Suriye'yi, Barzani'yi, Peşmergelerin Türkiye'den geçişini, çözüm süreci denilen yıkım sürecini, çalınan soruları konuşabilseydik Türkiye bugün Afrin'i konuşuyor olmazdı. Ağlayan analar olmazdı. 15 Temmuz'da 249 şehidimiz olmazdı ve açılan hendekleri konuşabilseydik sonrasında Sur'da, Mardin'de, Şırnak'ta, Hakkari'de, Cizre'de 726 şehit vermek zorunda kalmazdık. Bugün bizi yönetenlerin dediğim dedik çaldığım düdük ruh hali içinde PKK ile yapılan mücadelede 726 şehit verdik. Onlar onları unuttu ama biz bunların her birinin can olduğunu biliyoruz, unutmadık"
   Konuşmasının bir bölümünde de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştiren İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Kabadayıysan İncirlik'i, Küreciği kapat. Osmanlı tokadı öyle atılır. Demirel, 1975'lerde Amerika'nın 21 üssünü kapattı. Görelim senin yiğitliğini. 14 şeker fabrikası satışa konuldu. Kayseri hem sanayi şehri hem de tarım şehri. Kayseri 6'ncı büyük tarım alanlarından birisi. Kayseri'de çiftçilik tarım üretimi eskisi gibi olmuyor. Çünkü tohum, gübre, elektrik, mazot pahalı. 2006'da sonra pancar ekimi bir tek Kayseri'de çoğalmış o da Boğazlıyan'da açılan şeker fabrikasından dolayı. Şeker işini ben gündeme getirdikten sonra bilim adamları konuştu. Şişmanlığın, kanserin, şeker hastalığının şeker kullanımı ile arttığını söylediler. Bu adam bize 3 çocuk diyordu ama adam bizimle alay ediyormuş. zürriyetimize göz dikmişler. Sulama birliklerine göz dikiyorlar, sulama birliklerine karşı çıkıyorlar" diye konuştu.

            Akşener, "Biz ne çukur ne cukka ne de yıkım ittifakı yapacağız. Grup kurmak için abidik gubidik işler yapmayacağız. Biz 100 bin imzayla çıkacağız. Her iki tarafın da görevlendirdikleri var. Fakat Allah ne büyük. 'Şu FETÖ'cü' diyenlerin FETÖ'yü övgü görüntüleri ortaya çıkıyor. Bu ara benim fotoğraflarımı arıyorlar ama bulamıyorlar. Çünkü öyle bir şey yok" dedi.
   Kongrede bir süre önce MHP'den istifa eden Pınarbaşı Belediye Başkanı Dursun Ataş'ta, İyi Parti'ye geçti. Dursun Ataş'ın parti rozetini Genel Başkan Meral Akşener taktı. İkili, daha sonra birlikte salonda bulunan partilileri selamladı. Dursun Ataş, konuşmasında Akşener'i Pınarbaşı'ya da davet etti. Akşener'de, Pınarbaşı'na geleceğinin sözünü verdi. Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Mevcut başkan Hüseyin Tekin ile Orhan Köksal'ın listeleri yarıştı.

 Kongrede mevcut başkan Hüseyin Tekin ile Orhan Köksal'ın listeleri yarıştı. Tekin rakibi Köksal'a büyük fark atarak 387 oyla yeniden başkan seçilirken Köksal 83 oyda kaldı.

            Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 738 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ