Bugun...
İSTİKLAL MARŞI’NI OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ
Tarih: 13-03-2018 10:31:00 + -İSTİKLAL MARŞI’NI OKUMA YARIŞMASI DÜZENLENDİ

Melikgazi Belediyesi Çocuk Meclisi İstiklal Marşının kabulünün 97. yılını düzenlediği programla kutladı.
   Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonunda gerçekleştirilen yarışmaya Melikgazi Belediye başkanı Memduh Büyükkılıç’ın da katıldı ve program, saygı duruşu ile İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
   Günün anlam önemini belirten konuşmalardan sonra beş öğrenci tarafından ezbere istiklal marşı okudular. Duygulu anların yaşandığı ve seyircilerin gözyaşlarını tutamadığı bu anlarda istiklal Marşı’nı okuyan Döndü Esra Karabulut’u seyirciler coşku ile alkışladılar.
   Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, emeği geçen öğrenci ve öğretmenleri kutlayarak 'Bugün önemli bir gün. İstiklal Marşımızın ve onu yazan Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'un toplumumuz ve tarihimiz açısından son derece önemli bir yeri vardır. İstiklal Marşımız İstiklal Mücadelemizde toplumu kenetleyen birleştirici bir görev üstlenmiştir. Ersoy'u bir kez daha minnet ve hayırla yâd ediyorum’ dedi.
   Dana sonra yarışmaya geçildi. Yarışmada Döndü Esra Karabulut  (Belsin sosyal tesisleri ) birinci, Mehmet Emin Yalcın (Yeniköy Sosyal tesisleri) ikinci, Ravza Gül Göksu’da (Fedakar Gülderen Sosyal) üçüncü oldu.
   Haber Merkezi
Bu haber 273 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ