Bugun...
İŞADAMI METİN KANTARCI CHP'DEN ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI
Tarih: 14-05-2018 10:47:00 + -İŞADAMI METİN KANTARCI CHP'DEN ADAY ADAYI OLDUĞUNU AÇIKLADI

   İşadamı Metin Kantarcı,  24 Haziranda yapılacak olan milletvekilliği genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden aday adayı olduğunu açıkladı.
   27.dönem Kayseri Milletvekilliği için CHP'den aday adayı olan işadamı Metin Kantarcı partisinin il başkanlığında bir basın toplantısı düzenleyerek, niçin aday adayı olduğunu açıkladı.
   Kantarcı şöyle konuştu; "27. dönem milletvekilliği için her zaman yanında olduğum ve görüşlerini paylaştığım partim cumhuriyet halk partisinden milletvekili aday adayıyım. Bu dönemde aday olmamın sebebi ülkemizin ve Kayserimizin tıkanmış kısır ekonomik ve siyasi durumundan partimin önderliğinde kurtulabilmesi için kendi birikim ve tecrübelerimi de katarak faydalı olmaktır. mesleğim ve vizyonumla ilgili tespitlerimi paylaşmak isterim.  Kayseri 37 milyon metrekare sanayi bölgesi üzerinde toplam 7.5 milyar dolar sanayi üretimi gerçekleştirmektedir. Toplam üretimimizi metrekareye böldüğümüz zaman metrekare başına toplam 200 dolar gibi gelişmemiş ülke standartlarında bir rama ile karşılaşmaktayız. Teknolojik sanayi bölgesi ile karşılaştırmak istediğimizde ise mesela vestel firması 100 bin metrekarede 3,5 milyar dolar sanayi üretimi gerçekleştirmektedir. Bu da metrekarede 35 bin dolara tekabül etmektedir. Bir yanda metrekaresi de 200 dolar bir yanda metrekarede 35 bin dolar bu 200 dolarlık katma değerlik rakamlarla Kayserimizin, sanayicinin, esnafının, tüccarının, memurunun, işçinin alabileceği pay taktirlerinizindir. Sırf Antep'in 9.5 milyar dolara yakın ihracatı bulunmaktadır. Bu rakamlar bize gösteriyor ki gerek merkezi siyasi iktidar gerekse yerel yönetimler Kayserimizde sanayi üretimini rant ekonomisine tercih etmişlerdir. Türkiye'de konut fazlalığı ve boş işleri sıralamasında Kayseri altıncı sıradadır. Kayseri'de Türkiye ortalamasının çok üzerinde bin 200 müteahhit vardır. Bu rakamlar bize gösteriyor ki ülkemiz gibi Kayserimiz de iyi yönetilmemiştir. Bu noktada gerek partimizin, gerek cumhurbaşkanı adayımızın çile çekmiş halkımıza umut vaat eden projelerle birikim ve tecrübelerimle birlikte destek vermek için aday adayıyım."
   Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 632 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR