Bugun...
HÜNERLERİNİ 1’İNCİ OLMAK İÇİN SERGİLEDİLER
Tarih: 09-02-2018 10:15:00 + -HÜNERLERİNİ 1’İNCİ OLMAK İÇİN SERGİLEDİLER

TEKDEN İLKOKULU ÖĞRENCİLERİ BİRİNCİ OLDU

   Kayseri’de, 12 okuldan 400 öğrenci, Okullar Arası Halk Oyunları İl Birinciliğinde dereceye girmek için çaba sarf etti.  Tekden İlkokulu öğrencileri, İl Yarışmasında 1'inci oldu
   Talas Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen yarışmanın açılış seremonisine, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından seremoninin açılış konuşmasını yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici halk oyunlarının halkın oyunu olduğunu söyleyerek, “Ülke ve millet olarak zor bir süreçten geçtiğimiz dönemde ailelerin evlatlarına sahip çıkarak, buralara kadar gelip destek vermeleri bizleri ziyadesiyle mutlu etti” ifadelerini kullandı.
   İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı ise “Bugün geleneğimizin ve göreneğimizin geçmişten geleceğe taşınması için en önemli yarışmalardan birisi olan folklor yarışması yapılacak. Bu bizim için çok önemlidir. Öğrencilerimiz, idareci ve öğretmenleri ile beraber burada yapmış oldukları çalışmalar ile disiplini, geçmişten gelen kültürümüzü ve ağıtlarımızı, geçmiş ve geleceğe bağlantı kurmak suretiyle bizlere aktaracaklar” şeklinde konuştu.
   Konuşmaların ardından başlayan yarışmada, 12 okuldan 400 öğrenci yarışmada dereceye girebilmek için hünerlerini sergiledi.
   Tekden İlkokulu öğrencileri, 12 okuldan 400 öğrencinin katıldığı Okullar Arası Halk Oyunları İl Yarışmasında 1'inci oldu. Dereceye giren öğrenciler, okulda düzenlenen tören ile ödüllendirildi. Ödül töreni öncesinde öğretmen ve arkadaşlarına oyunlarını sergileyen öğrenciler büyük alkış aldı.
   İHA
Bu haber 1107 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM HABERLERİ