Bugun...
“HIZLI TREN KONUSUNDA ISRARCIYIZ”
Tarih: 10-01-2020 10:16:00 + -“HIZLI TREN KONUSUNDA ISRARCIYIZ”

   “100 FUTBOL TAKIMINI ERCİYES'TE AĞIRLAYACAĞIZ
   *** Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ nedeniyle Erciyes Kardanadam tesislerinde gazetecilerle bir araya geldi. Büyükkılıç,  2019 yılında yapılan yatırımları anlattı, 2020'de yapacakları çalışmaları sıraladı. Başkan Büyükkılıç, 2020 yılının Kayseri için turizm yılı olacağını vurgulayarak 100 futbol takımını Erciyes'te ağırlayacaklarını kaydetti.

KAYSERİ HAVALİMANI GENİŞLİYOR”
 *** Konuşmasında  Havalimanının genişletilmesi için çalışmalarımızı tamamladık diyen Başkan Memduh Büyükkılılıç; “Hiç bir sorun yok. İleriki günlerde İhaleye çıkacak” dedi.  Başkan Büyükkılıç hızlı tren konusunda da çalışmalar yaptıklarını vurgulayarak: “Hızlı trenle ilgilide çalışmalarımız sürüyor. Bu konuda ısrarcıyız. Kayseri-Antalya tren yolu konusunda da çalışmalarımızı başlattık” dedi.

   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Kardanadam Tesislerinde  bir basın toplantısı düzenleyerek, 2019 yılında yapılan çalışmaları anlattı,2020 yılında hayata geçirecekleri projeleri sıraladı. Toplantıya Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın Ankara'da olduğu için katılamazken diğer ilçe belediye başkanları hazır bulundu.
   Başkan Büyükkılıç, slayt eşliğinde anlattığı yatırımları ana başlıkları ile tek tek sıraladı. Başkkan Büyükkılıç, şehrimize sahip çıkma anlayışı ve uyum kültürü içerisinde çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz. Deneyimli ekibimizde şehrimiz için gayret gösteriyoruz. Bulunduğumuz yerler hava atma yeri değil, hizmet etme yeridir.  2020 itibariyle her birimimiz kendi birimlerinde eş güdümlü olarak yatırım yapacaklar. 2020 Kayseri için turizm yılı olacak.  İl turizm konseyinin kurulmasına öncülük edeceğiz. Turizmi 12 aya yayma yönünde alt yapı çalışması yapacağız. Turizm gelirlerinin artırılması ve vatandaşlara kalkınma olarak geri dönmesini sağlayacağız.  Kayseri'yi marka şehir haline getirmek için şehir imajı oluşturacağız. Kapadokya ile olan iş birliği yaygınlaştırılacak dedi.
   Büyükkılıç, turizmde ise 12 ana başlık üzerinde çalışmalar yaptıklarını kaydederek, Havaalanının genişletilmesi için çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah ileriki günlerde İhaleye çıkacak, şimdilik hiçbir sorun yok dedi. Konuşmasında  hızlı trenle ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Büyükkılıç, bu konu ile ilgilide girişimlerimizi sürdürüyoruz. Bu konuda ısrarcıyız. Kayseri-Antalya tren yolu konusunda da çalışmalar başlattık.diye konuştu.  Otel yatırımcıları için arsa üretimi yapacaklarını da söyleyen Büyükkılıç," Erciyes'teki otellerimiz tam kapasiteyle dolu. Şehir ve Erciyes'te yeni otel alanları oluşturacağız. Ev pansiyonculuğu ve turizm alt yapı elemanları yetiştireceğiz. Erciyes dağında yüksek irtifa kamp merkezi projesi hazırlandı. 2 futbol sahamız hazır. En az 100 futbol takımı kamp yapmak için buraya gelecek. 17 ülkeden bisiklet sporcuları Erciyes'te kamp yaptı."ifadelerini kullandı.
   Son olarak Kültepe-Kaniş Karum bölgesinde 12 ay kazı çalışmalarının yapılacağını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, " Kayseri'de tarih ve kültür şehri özelliğini yapacağı müzelerle sürdürecek. 5'ten fazla içinde oyuncak ve kukla müzesinin olduğu 5 yeni müzeyi hizmete açacağız. Ayrıca uluslararası festivaller düzenleyeceğiz.  El sanatları konusunda da çalışmalar yapacağız" şeklinde konuştu.
   Haber-Foto: Mehmet Yılmaz

 
Bu haber 755 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR