Bugun...
HAK-İŞ 6 BİN KİŞİYİ İLGİLENDİREN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI
Tarih: 14-03-2019 10:28:00 + -HAK-İŞ 6 BİN KİŞİYİ İLGİLENDİREN TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

HAK-İŞ GENEL BAŞKANI MAHMUT ARSLAN:  
            "AMACIMIZ ÜLKEMİZDE HİZMET ETMEK"  

    HAK-İŞ Konfederasyonu ile Kayseri Büyükşehir, Talas, Kocasinan, Melikgazi Belediyeleri ile KASKİ arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.  
   Kadir Has Kongre Merkezi'nde düzenlenen imza töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Toplu sözleşmenin imzalanmasıyla devam eden törenin açılış konuşmasını Hizmet İş Sendikası Şube Başkanı Serhat Çelik yaptı. Sözleşme hakkında bilgiler veren Çelik; "Toplu iş sözleşmelerimiz kadrolu üyelerimiz için 1 yıl, şirket üyelerimiz için 16 ay olarak imza altına alınmıştır" dedi.
   Melikgazi Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan adayı Memduh Büyükkılıç ise hep birlikte Kayseri'yi daha iyi yerlere getirebilmek için çalışacaklarını ifade ederek; “Sizler bize güç verdiniz, destek oldunuz. Yaptığımız hizmetlerle Büyükşehir de, Melikgazi de, Kocasinan da, Talas da ve diğer ilçelerimizde adeta gönül gönle vermek suretiyle Kayserimizin ay yıldızlı Türk bayrağımıza, vatanına, devletine, milletine bağlı güzel insanlara hep beraber hizmet ettik. Bugün Kayseri’den ‘Marka şehir’ olarak bahsediliyor, Türkiye’de övgüyle söz ediliyorsa bunu sağlayan sizlersiniz. Sizlerle minnet duyuyoruz " şeklinde konuştu.
    Hizmet İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da sendika olarak amaçlarının kuruluşundan bu yana birlik ve bütünlüğü korumak ve hizmet etmek olduğunun altını çizerek; “Hak-İş 43 yaşında, 1976 yılında bir avuç inanmış dava adamlarının zor şartlarda yola çıkarak yola kurdukları yerli ve milli bir konfederasyonumuz. 81 ilde örgütlü, 1 tanesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde olmak üzere 22 sendikasıyla 700 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonundan bir tanesi. Bizim amacımız birliğimizi, bütünlüğümüzü, bekamızı korumak ve birlik bütünlük içerisinde ülkemizde hizmet etmek. O yüzden Hak-İş sadece bugün değil dün de demokrasiden, özgürlüklerden, milli iradelerden, hak ve adaletten yana hep tavır almıştır. Bedel ödemiştir, bedellerini ödeyerek demokrasiye sahip çıkmıştır" ifadelerini kullandı.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de yapılan tüm projeleri el birliği ile gece gündüz çalışarak bitirdiklerini kaydederek; “Bize soruyorlar, ‘Topu topu 4 sene görevde kaldın ama dünya kadar iş yaptın. Nasıl yaptın bu işi?’ diye. Cevabı sizlerde. Çünkü o kadar işi gece gündüz demeden çalışan sizler sayesinde yaptık. Sizlere teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
   AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız birlik ve beraberliğin önemine değinerek, toplu iş sözleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.
   AK Parti Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş imzaladıkları 6 bin 156 kişiyi kapsayan toplu sözleşmenin hayırlı olmasını dileyerek; "Genel başkanımızı da tebrik ediyorum. Genel Başkanımız; ‘Taşeronlardan gelen arkadaşlarla ilgili bir sıkıntı var, o sıkıntıyı inşallah en yakın zamanda halledeceğiz’ dedi. Yasayla ilgili bir engel oluşturulmasından dolayı Melikgazi Belediyemiz bu suretin aşılması için ellerinden gelen gayretleri gösterecekler. Genel başkanımızı çok eskiden beri tanıyoruz; işçisinin, sendika mensubu kardeşlerimizin hak ve menfaatlerini savunabilmek için pek çok gayret gösterdiğini biliyoruz."
   İHA

                                        
Bu haber 141 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR