Bugun...

HACILAR ‘CAMİYE KOŞUYORUZ NAMAZLA BULUŞUYORUZ’ PROJESİ TAMAMLANDI
Tarih: 04-02-2020 10:28:00 Güncelleme: 04-02-2020 10:50:00 + -HACILAR ‘CAMİYE KOŞUYORUZ NAMAZLA BULUŞUYORUZ’  PROJESİ TAMAMLANDI

Hacılar ilçesinde, İlçe Müftülüğünce yarıyıl tatilinde başlatılan "Camiye Koşuyoruz, Namazla Buluşuyoruz" projesi tamamlandı. Projeye katılan 175 öğrenci ödüllendirildi.
   Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ülke genelinde düzenlenen “Camiye koşuyoruz, namazla buluşuyoruz" projesi kapsamında Hacılar’da ki camilerde din görevlileri tarafından çocuklara verilen Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler eğitiminin kapanış programı Şehit Polis Ahmet Cihan Kilci Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programa Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı.
   İstiklal Marşı okunması ve Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından başlayan programda konuşan İlçe Müftüsü Yusuf Ay, Hacılar İlçe Müftülüğü tarafından yarıyıl tatilinde düzenlenen programa katılan yaklaşık 175 öğrencinin camilerdeki etkinliklere ve eğitimlere katıldığını söyledi. Ay sözlerini şöyle sürdürdü; “Özellikle ailede başlayan eğitim süreci okullarımızda, camilerimizde devam etmektedir. Onların sağlam bir milli bilince, sağlam bir maneviyata sahip olmalarıyla yarınlara en güzel şekilde hazırlanması her birimizin asli vazifesidir. Çocuklarımızı en güzel bir şekilde yetiştirmeyi onlara rehberlik etmeyi onları yarınlara hazırlamayı yüce Allah’tan temenni ediyorum.”
   Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan da yaptığı konuşmada “Namazla buluşan insan Allah’ın izniyle her türlü kötülüklerden uzak olur. Geleceğe güvenle bakar. Geçmişini saygıyla yad eder. Geçmişten edindiklerini de geleceğe inşallah güvenle taşıyacaktır. Yavrularımızı inşallah namazla, ibadetle buluşturup geleceğin teminatı adına geleceğimiz adına bizleri çok daha umutlandırıyorsunuz. Allah sizlerden de razı olsun. İnşallah yavrularımız yarıyıl tatili sonrasında da namazlarına devam etsinler. İbadetlerine devam etsinler. İnşallah daha güçlü yarınları hep birlikte Cenabı Hak nasip etsin. İçinde bulunduğumuz ortamda da çalışmanın, dinin, ibadetin, milli ve yerli olmanın ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. İnşallah bu bilinçle de çalışmalarımıza devam edelim” ifadelerini kullandı.
   "Camiye Koşuyoruz Namazla Buluşuyoruz" projesinin kapanış programında sinevizyon gösterimi, ilahiler, hadis oratoryosu ve şiir dinletisinin ardından projeye katılan 175 öğrenciye ödülleri verildi.
   Haber MerkeziHABER VİDEOSU

Bu haber 488 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR