Bugun...
GÜNAYDIN SULTAN CAMİSİ İBADETE AÇILDI
Tarih: 03-08-2019 09:53:00 Güncelleme: 03-08-2019 10:02:00 + -GÜNAYDIN SULTAN CAMİSİ İBADETE AÇILDI

            87 MÜLK SAHİBİNE ANAHTARLARI VERİLDİ  

 Ambar Mahallesi’nde Günaydın Sultan Camii ibadete açılırken yine Ambar Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen 87dairenin anahtarları törenle hak sahiplerine verildi.
  Hayırsever ve Belediye İşbirliği ile tamamlanan Günaydın Sultan Camii'nin ibadete açılışı ile 87 dairenin anahtar teslim Vali Şehmus Günaydın, Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Elitaş ve Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, İl Müftüsü Şahin Güven, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, meclis üyeleri, daire müdürleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda mahalle halkı iştirak etti.
   Kentsel dönüşüm projesi kapsamında yapımı tamamlanan cami ile 87 dairenin ev sahiplerine teslim edilmesi töreninde konuşan Başkan Mustafa Palancıoğlu “Anbar Mahallesi yenilenerek değişiyor ve hak ettiği prestijli semtler arasına katılıyor. Plansız ve sağlıksız yapılar görüldüğü gibi modern ve yaşanılabilir mekanlar haline getirilerek hak sahiplerine teslim ediliyor. Camimiz sadece mahalleye değil bölgeye hitap edecek. Bugün burada yine hayırlı bir hizmet ve yatırımı paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Gecekondu sahipleri bu bayram imarlı, sağlıklı, alt yapısı bulunan konforlu evlerinde oturabileceklerdir. 2 yıl önce hayaldi ama şimdi gerçek oldu” dedi.
   Vali Şehmus Günaydın, iki güzelliği birlikte yaşadıklarını ve paylaştıklarını belirterek; bir tarafta camiyi ibadete açarken, değer tarafta da 87 aileyi yeni yuvalarına kavuşturmanın mutlulukları içinde olduklarını söyledi.
   Önceki Dönem Ekonomi Bakanı ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş, yine bir Kayseri belediye modelinin güzel bir örneğini halka sunduklarını ve Anbar Mahallesinin bu değişimine ve güzelleşmesine tanık olduklarını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.
   Bir hafta sonunda yine bir hizmet ve yatırımı Kayseri’ye kazandırmanın onurunu yaşadıklarını belirten Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ve Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Melikgazi Belediyesi’nin hem 87 daireyi hak sahiplerine teslim ederken hem de hayırsever ve beledi işbirliği ile camimizi şehrimize kazandırdığını kaydetti.
   Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ise, kentsel dönüşüm projesi kapsamında modern ve sağlıklı yerleşimi sağlamak amaçlı örnek gösterilen ve adeta piyasa evleri ile yarışan daireleri hak sahiplerine teslim edilmesinin aslında belediyenin vatandaşa verdiği önemin bir ifadesi olduğunu bundan dolayı emeği geçenlere teşekkür ettiğini söyledi.
   Haber merkezi                                       HABER VİDEOSU

Bu haber 293 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ