Bugun...
GÖNÜL ADIMLARI ÇALIŞTAY’I KAYSERİ’DE YAPILDI
Tarih: 29-01-2018 10:22:00 Güncelleme: 29-01-2018 10:23:00 + -GÖNÜL ADIMLARI ÇALIŞTAY’I KAYSERİ’DE YAPILDI

AK Parti Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Sosyal Politikalarda Gönül Adımları” projesi kapsamında Kayseri’de bir çalıştay düzenlendi. Çalıştay’da konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, Kayseri’nin 14 yıldır AK Parti için gönül kapısını açtığını belirterek teşekkür etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de konuşmasında sosyal hizmet alanındaki çalışmaları anlattı ve Kayseri’nin huzurunu artırmak için gayret gösterdiklerini söyledi.
   *** Afrin Harekâtı’na da değinen Öznur Çalık; "Bizim milletimiz ne zaman tankın önüne çıkacağını, ne zaman tankın üstüne çıkacağını çok iyi biliyor. Kayseri'den şunu söylemek isterim, bizim hiç kimsenin toprağında gözümüz yok, bir tek hedefimiz var, kendi ülkemizin birliğini, beraberliğini ve sınırlarını korumak. Diğer ülkelerin kafalarında var olan Orta Doğu coğrafyasını acılarla dolduran ve gözyaşına boğan ateş çemberine çevirmek değil bizim niyetimiz" dedi.
   AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “Sosyal Politikalarda Gönül Adımları: Kayseri’yi Dinliyoruz” programı Kadir Has Spor ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Programa AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık ile Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız ve İsmail Tamer de katıldı.
   Programdaki konuşmasında böylesi önemli bir çalıştay için AK Parti Genel Merkezi’ne teşekkür eden Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, “Bizler de bu anlayışla sevdalı olduğumuz şehrimiz ve ülkemiz için çalışıyoruz. Bu sevda yoksa etkin bir hizmetin verilmesi zaten mümkün olmaz” dedi.
   Şehri imar ederken insanımızı ihmal etmediklerini vurgulayan Başkan çelik, sadece fiziki yatırımlar yapmakla kalmadıklarını insana yatırım da yaptıklarını belirtti ve insana yatırımı çok daha fazla önemsediklerini söyledi. İnsanımızın çok daha donanımlı olması için sporda, sanatta, kültürde, mesleki eğitimde çok önemli çalışmalar yaptıklarını dile getiren Başkan Çelik, İSKEP, YADES, Kayseri Kardeşlik Platformu gibi projeleri anlattı. İnsana yatırım konusunda KAYMEK, Genç KAYMEK, Huzur Çınarı gibi birimlerin çalışmalarından bahseden ve Büyükşehir Belediyesi Stratejik Araştırma Merkezi’nin de bu yönde önemli çalışmalar yürüttüğünü ifade eden Başkan Çelik, “Dile getirdiğim ve getiremediğim pek çok çalışmayla ihtiyaç duyan herkesin yanında olmaya, engelleri kaldırmaya, sorunları azaltmaya ve huzuru artırmaya gayret ediyoruz. Bu anlamda şehrimizin huzuruna katkı verecek her projeyi destekleyeceğimizi de belirtmek isterim. Bu duygu ve düşüncelerle AK Partimizin gerçekleştirmiş olduğu bu önemli çalışmanın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
   Toplantıya katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sosyal Politikalar Başkanı Öznur Çalık ise Gönül Adımları toplantılarının 14’üncüsünü yaptıklarını söyledi ve Türkiye’yi gönül köprülerini güçlendirmek amacıyla adım adım dolaşmaya devam ettiklerini belirtti. Kayseri’nin gönlünde AK Parti’nin önemli bir yer olduğunu ifade eden Çalık, “Gönlünüzdeki yerimizi pekiştirmek istiyoruz. Kayseri gönül kapısını bizlere açtı ve 15 yıldır gönül kapınızdaki yerimiz devam ediyor. Öncelikle gönlünüzde bize de yer verdiğiniz için şükranlarımı sunuyorum. 12 seçim geçirdik ve bu 12 seçimin hangisinde geldiysek ‘gönlümüzde yeriniz var’ dediniz. Sizlerin verdiği desteklerle milletimize hizmet sunma imkanı bulduk” dedi.
   Öznur Çalık, konuşmasında Afrin harekâtına da değindi ve harekât sırasında şehit olan askerlerimize rahmet temennisinde bulundu.  Çalık şöyle devam etti: "Bizim milletimiz ne zaman tankın önüne çıkacağını, ne zaman tankın üstüne çıkacağını çok iyi biliyor. Bunu en iyi bilen şehirlerden biri de Kayseri. Zeytin Dalı Harekatı'nda Rabbim askerimize, ordumuza, Başkomutanımıza zaferler kazandırsın inşallah. Bu zaferlerin neticesinde ülkemizin üzerinde gözü, dili, kulağı eli olan insanlara, ülkelere de gereken dersi vermeyi Rabbim hepimize nasip eylesin. Bizim bu operasyonda tek hedefimiz var. O bölgedeki terör örgütlerini tamamen kurutmak, sınırlarımızda bize tehdit oluşturan bütün unsurları ortadan kaldırmak. Kayseri'den şunu söylemek isterim, bizim hiç kimsenin toprağında gözümüz yok, bir tek hedefimiz var, kendi ülkemizin birliğini, beraberliğini ve sınırlarını korumak. Diğer ülkelerin kafalarında var olan Orta Doğu coğrafyasını acılarla dolduran ve gözyaşına boğan ateş çemberine çevirmek değil bizim niyetimiz. İnşallah Zeytin Dalı Harekatı operasyonumuz zaferle sonuçlanacak."
   Haber Merkezi

 HABER VİDEOSU

Bu haber 466 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR