Bugun...
FUZULİ KATLI KAVŞAĞI HİZMETE AÇILDI
Tarih: 14-05-2018 10:56:00 + -FUZULİ KATLI KAVŞAĞI HİZMETE AÇILDI

BAKAN MEHMET ÖZHESEKİ’DE İMAR BARIŞINA DEĞİNDİ
 ***
Büyükşehir Belediyesi tarafından 15 milyon TL harcama yapılarak tamamlanan Fuzuli Katlı Kavşağı törenle hizmete açıldı. Fuzuli Katlı Kavşağı açılışına Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de katıldı. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, her başladıkları işi normal süresinden önce tamamladıklarını belirtti ve Fuzuli Katlı Kavşağı’nın hayırlı olması temennisinde bulundu.
  

“ALT GEÇİT İÇİN TOPLAMDA 15 MİLYON TL HARCAMA YAPILDI”

*** Kavşak hakkında bilgi veren Başkan Çelik; “Altgeçidin giriş ve çıkış noktaları arasındaki uzunluk 400 metre. Kapalı kısım ise 122 metre uzunluğa sahip. 20 metre genişliğindeki yol platformu çift yönlü ikişer şerit olarak inşa edildi. Altgeçidin inşasında 50.000 m3 toprak hareketi gerçekleştirilerek, 20 bin 500 m3 hazır beton, 2 bin ton inşaat demiri kullanıldı. Altgeçit yapımı için toplamda 15 milyon TL harcama yapıldı” dedi.
   Açılışta konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Kayseri’deki huzur ve mutluluğun en önemli kaynağının planlı gelişim kültürü olduğunu belirtti.
   Konuşmasında Fuzuli Katlı Kavşağı hakkında bilgi veren Başkan Çelik, “Fuzuli kavşağında yapımı tamamlanan altgeçidin giriş ve çıkış noktaları arasındaki uzunluk 400 metre. Kapalı kısım ise 122 metre uzunluğa sahip. 20 metre genişliğindeki yol platformu çift yönlü ikişer şerit olarak inşa edildi. Altgeçidin inşasında 50.000 m3 toprak hareketi gerçekleştirilerek, 20 bin 500 m3 hazır beton, 2 bin ton inşaat demiri kullanıldı. Katlı kavşak çalışmaları kapsamında altgeçit yapımı, yol ve asfalt çalışmaları, çevre düzenlemeleri, yatay ve düşey işaretlemeler yapılarak toplamda 15 milyon TL harcama yapıldı.” dedi.
   Vali Süleyman Kamçı ise ilimizin alt yapısını geliştiren ve güçlendiren yatırımları görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Fuzuli Katlı Kavşağı’nın Büyükşehir Belediyesi’nin özverili çalışmalarıyla kısa sürede tamamlandığını vurgulayan Vali Kamçı, projede emeği geçenlere teşekkür etti.
   Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki de İmar barışından gelen kaynak ile belediyelere 0 faizli kredi kullandırılacağı ve bu kaynağın depreme hazırlıkta kullanılacağını kaydetti.
   Bakanı Özhaseki şunları söyledi: “Baştan sonra problemler yumağı şeklinde devam ederken bu işi artık kesip atmak şeklinde bir karar alarak imar barışını getirdik. Yasa dün akşam çıktı. Cumhurbaşkanımız onayladıktan sonra Türkiye’de yaşayan vatandaşların yüzde 60’ı artık devletle ihtilaflı olmaktan kurtulacak, mahkemelik olmaktan kurtulacak. Belediye başkanlarımız rahatlayacak, birde ayrıca bu iş bir ekonomik değere dönüşecek, oradan aldığımız parayı da kentsel dönüşümde kullanacağız. Şimdi ciddi bir para gelecek. Bu kaynak Türkiye’nin depreme hazırlandığında kullanılacak. Bunların neticesinde Türkiye’de büyük bir dönüşüm başlayacak. Bu dönüşümlerden ekonomi istifade edecek. İstihdam artacak ve yepyeni şehirlere kavuşmuş olacağız. Bu yasanın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Allah utandırmasın” diye konuştu.
   Konuşmaların ardından Fuzuli Katlı Kavşağı dualarla hizmete açıldı. Açılışın ardından Bakan Özhaseki'nin kullandığı araca Başkan Mustafa Çelik bindi ve katlı kavşağın alt geçidinden ilk geçiş yapıldı.
   Haber Merkezi
Bu haber 703 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR