Bugun...

EYT’DEN SP İL BAŞKANI ARIKAN’A ZİYARET
Tarih: 04-02-2019 10:36:00 + -EYT’DEN SP İL BAŞKANI ARIKAN’A ZİYARET

   Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kayseri Temsilcisi İsmail Yılmaztürk, Saadet Partisinde Mahmut Arıkan’ı ziyaret ederek destek istedi.
   EYT konusunda yaşanan sıkıntıları bildiklerini ifade eden Mahmut Arıkan, geçmişte Milli Görüşün bu konuda oluşan sorunları çözme adına, yasanın çıktığı dönemde bu yasanın iptali için Anayasa mahkemesine verildiğini hatırlatarak, “Bizler vatandaşın yaşadığı mağduriyetleri giderme adına, Fazilet Partisi döneminde çözüm önerileri ortaya koymuştuk. Anayasa Mahkemesine giderek bazı maddelerini iptal ettirdiğimiz yasayı mevcut iktidar 2002 yılında tekrar ele alarak, 4759 sayılı yasayı biraz yumuşatılarak tekrar meclisten geçirdi. Yaşanan mağduriyetler konusunda sizlere yardımcı olmak adına dün olduğu gibi bugünde aynı hassasiyet ile çalışacağımızdan emin olabilirsiniz” dedi.
   EYT Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Temsilcisi İsmail Yılmaztürk’de “Bizler bu ülkenin öz vatandaşı olarak sadaka istemiyoruz. Elimizden alınan hakkımızı istiyoruz. Yıllarca nasıl kesintisiz ve tam olarak boğazımızdan, çoluk çocuğumuzun nafakasından kesilen primlerimiz ödemiş insanlar olarak ilk işe girdiğimiz şartlarda emekli olmak istiyoruz” diye konuştu.
   Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’na da ulaşmak istediklerini kaydeden Yılmaztürk, “Dönemin anamuhalefet Fazilet Partisi bu yasa ile ilgili yayınlandığı tarihten itibaren iptali için çaba sarf etti. Biz EYT’liler olarak Aday Tanıtım Toplantısı için Kayseri’de olacak Temel Karamollaoğlu’na hem teşekkür etmek hem de desteklerini almak için görüşmek istiyoruz” dedi.
   Arıkan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek,  EYT Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Temsilcisi İsmail Yılmaztürk’ü ve beraberindekileri 8 Şubat’ta Kadir Has Kongre Merkezinde yapılacak olan aday Tanıtım Toplantısına davet etti.
   Haber Merkezi
Bu haber 3024 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KURUM HABERLERİ

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR